Vienas vakcīnas pret Covid-19 ievades vidējā svērtā cena ir 11,23 eiro

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Vienas vakcīnas pret Covid-19 ievades vidējā svērtā cena Latvijā ir 11,23 eiro, trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātiem atklāja Veselības ministrijas (VM) Nozares budžeta plānošanas departamenta direktore Gundega Ozoliņa.

VM sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) aprēķinājusi, ka vidējā svērtā vakcīnas ievades cena ir 11,23 eiro. Vienlaikus Ozoliņa atklāja, ka gala izmaksas ir atkarīgas no tā, kur cilvēks tiek vakcinēts, vai tiek nodrošināts vakcinēšanas centra darbs brīvdienā, vai rīkota izbraukuma potēšana un citiem apstākļiem.

Vakcīnas ievadi valsts atlīdzina pakalpojumu sniedzējiem pēc vakcinēšanas fakta un saņemot apkopojumu par veiktajām manipulācijām.

Jau ziņots, ka līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā saņēmuši 10,06% iedzīvotāju, liecina NVD dati.

Aizvadītajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 saņēma 4697 cilvēki, savukārt vēl 1531 persona vakcinācijas ciklu noslēdza, saņemot otru poti. Kopumā vakar sapotēti 6228 cilvēki

Otro poti saņēmušo cilvēku skaits vakar sasniedza otro lielāko rādītāju kopš vakcinācijas procesa sākuma. Lielāks tas bijis vien 2.februārī, kad otro devu saņēma 1673 cilvēki. Otrdien nepilna ceturtdaļa otro poti saņēmušo bija personas virs 60 gadu vecuma, vairāk nekā 240 sapotēto bija personas ar hroniskām slimībām, līdzīgs bijis arī vakcinēto ārstniecības personu skaits.

Apmēram trešdaļa vakar pirmo poti saņēmušo bija cilvēki vecumā virs 60 gadiem, katrs ceturtais bija persona ar hroniskām slimībām. Vakar pirmo vakcīnas devu saņēma arī vairāk nekā 730 izglītības iestāžu darbinieki.

Līdz šim vakcinācijas procesu, saņemot pirmo poti, sākuši 10,06% Latvijas iedzīvotāju, savukārt abas vakcīnas devas saņēma 1,6% iedzīvotāju.