Sv, 25.09.2022.

Rīgas dome apstiprina Langi pilsētas izpilddirektora amatā

Papildināts
LETA
Rīgas dome apstiprina Langi pilsētas izpilddirektora amatā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Foto: Ieva Makare / LETA

Rīgas dome šodien nolēma apstiprināt SIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētāju Jāni Langi pašvaldības izpilddirektora amatā.

Par Langes iecelšanu amatā nobalsoja 46 no 57 klātesošajiem deputātiem.

Kā ziņots, Rīgas dome pērn 2.decembrī nolēma atbrīvot no amata Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāju Ivetu Zalpēteri. Pēc tam tika rīkots konkurss uz izpilddirektora amatu. Konkursā kopumā tika saņemti 37 pretendentu pieteikumi.

Izpilddirektora amatam konkursa komisija nolēma virzīt LVC valdes priekšsēdētāju Langi.

2013.gada pašvaldību vēlēšanās Lange tika ievēlēts Jelgavas domē no partijas "Vienotība" saraksta.

Atļauj Langem savienot Rīgas pilsētas izpilddirektora un "Latvijas dzelzceļa" padomes priekšsēdētāja amatus

Rīgas domes šodien nolēma atļaut jaunieceltajam pašvaldības izpilddirektoram Jānim Langem savienot izpilddirektora amatu ar valsts AS "Latvijas dzelzceļš" padomes priekšsēdētāja amatu.

Kā norādīts domes lēmumā, izvērtējot Rīgas pilsētas izpilddirektora un kapitālsabiedrības padomes priekšsēdētāja kompetenci, secināms, ka Rīgas pilsētas izpilddirektora amata savienošana ar kapitālsabiedrības padomes priekšsēdētāja amatu pati par sevi interešu konfliktu nerada, kā arī nav pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Langem uzlikts par pienākumu jebkurā brīdī izvērtēt interešu konflikta iespējamību un rīcības atbilstību ētikas normām, ja, pildot kādu no amatiem pastāv iespēja nonākt interešu konflikta situācijā.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Lange 2002.gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvis bakalaura grādu ekonomikā, bet 2004.gadā Latvijas Universitāte maģistra grādu vadības teorijā.

Viņš arī papildinājis savu izglītību citās augstākajās izglītības iestādēs.

2013.gadā Lange kļuva par LVC valdes priekšsēdētāju. Kopš 2018.gada Lange ir "Latvijas dzelzceļa" padomes priekšsēdētājs.

Kā liecina Langes amatpersonas deklarācija, 2020.gadā viņš no LDz kā padomes priekšsēdētājs saņēmis algu 29 448 eiro, bet kā LVC valdes priekšsēdētājs - 74 644 eiro.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) jau ir izteicies, ka Lange pēc kļūšanas par Rīgas izpilddirektoru papildus 2438 eiro lielajai izpilddirektora algai saņems arī tikpat lielu piemaksu.

Viņš norādīja, ka galvaspilsētas pašvaldības izpilddirektora atalgojums - 2438 eiro - "nav pārāk motivējošs", taču likums atļauj tiem darbiniekiem, kas pilda stratēģisku funkciju, piemēram, uzrauga kapitālsabiedrības, maksāt 100% piemaksu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu