Vakcinācijas pret Covid-19 procesu noslēguši vairāk nekā 52 000 iedzīvotāju

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Vakcinācijas pret Covid-19 procesu Latvijā noslēguši vairāk nekā 52 000 iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Pirmo poti līdz šim saņēmuši 255 667 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēdza kopumā 52 103 cilvēki, kuru vidū ir arī 155 personas, kas potētas ar "Johnsons&Johnson" vakcīnu, kurai ir tikai viena deva.

Aizvadītajā diennaktī kopumā vakcinēta 8661 persona, 2009 no viņiem vakcinācijaa procesu noslēdzot. Šie skaitļi gan vēl var mainīties, jo dati sistēmā ievadāmi trīs dienu laikā.

Piektdien cilvēki potēti 314 iestādēs un visvairāk vakcīnu devu izlietoja AS "Veselības centru apvienība", Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, SIA "Veselības centrs 4" un Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Nepilna puse no vakar vakcinētajiem bija personas virs 60 gadu vecuma, savukārt aptuveni katrs ceturtais bija persona ar hroniskām saslimšanām. Aktīvi potēti arī izglītības iestāžu un operatīvo dienestu darbinieki. Dati liecina, ka vakcīnu saņēmis arī viens ieslodzītais, kā arī viena persona pirms ceļojuma.

Piektdien puse no potētajiem saņēma "Pfizer/BionTech" vakcīnu, katrs ceturtais - "Moderna" vakcīnu, bet katrs piektais - "AstraZeneca" vakcīnu. Vēl 22 cilvēki saņēmuši "Johnson&Johnson" ražoto vakcīnu.

Kopš pirmdienas Latvijā vidēji diennaktī sapotēti 8275 cilvēki, savukārt pēdējo septiņu dienu laikā - vidēji 6845 cilvēki diennaktī.

Kopumā kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā pirmo poti saņēmuši 13,5% iedzīvotāju, bet vakcinācijas process ir pabeigts 2,75% populācijas.