Tiesa apcietina NMPD darbinieku par psihotropo medikamentu nolaupīšanu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta NMPD automašīnas

FOTO: Publicitātes foto

Tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekam, kurš tiek turēts aizdomās par psihotropo medikamentu nolaupīšanu no aptiekas Olainē, noskaidroja aģentūra LETA.

Neminot vīrieša darbavietu, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apstiprināja, ka aizturētajam vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums un pret viņu sākts kriminālprocess par laupīšanu.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu no pieciem līdz 15 gadiem.

Policija ir atradusi noziegumā izmantoto šaujamierocim līdzīgo priekšmetu un patlaban ir nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu ieroča tipu.

Policijā apliecināja, ka ir nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu, vai vīrietis aizturēšanas brīdī bija alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Ekspertīzes rezultāti vēl nav zināmi.

Jau ziņots, ka aizvadītajā piektdienā ap plkst.17.27 policija saņēma izsaukumu uz kādu aptieku Olainē, kur tobrīd nenoskaidrots vīrietis maskā, piedraudot farmaceitei ar ierocim līdzīgu priekšmetu, nolaupīja piecus iepakojumus ar stingrās uzskaites medikamentiem.

Persona bija ģērbusies melnā apģērbā. Vīrietim uz sejas bija medicīniskā maska, un viņš notikuma vietā ieradās ar velosipēdu. Sestdien policija viņu aizturēja.

NMPD direktore Liene Cipule, aģentūrai LETA pagājušajā sestdienā pastāstīja, ka, ieraugot vīrieša attēlu Valsts policijas "Facebook" kontā, viņa atpazinusi NMPD darbinieku un par to informējusi Valsts policiju.

Viņa norādīja, ka gadījumā, ja aizturētā persona ir NMPD darbinieks, tad laupīšana aptiekā viņš ir veicis ārpus darba laika. Cipule teica, ka darbinieks dienestā par ārsta palīgu strādājis nesen. Viņš neesot sertificēts. "Ja apstiprināsies fakts, ka viņš ir mūsu darbinieks, tad nekavējoties tiks atbrīvots no darba," skaidroja NMPD direktore.

Viņa uzsvēra, ka medikamentu laupīšana aptiekā apliecina to, cik ļoti stingra ir medikamentu uzskaite NMPD un darbiniekiem tie nav pieejami.