Dānija atvieglo koronavīrusa ierobežojumus tūristiem

FOTO: Nikolay Antonov/Shutterstock

Dānija no 14. maija mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos iebraukšanas noteikumus tūristiem.

Iepriekš pieprasītais svarīgais iebraukšanas iemesls, piemēram, tuvu radinieku vai partneru apmeklēšana, vairs neattieksies uz cilvēkiem no Eiropas Savienības (ES) un Šengenas zonas valstīm.

Šī pārmaiņa attiecas uz tūristiem no valstīm, kur situācija ar jauno koronavīrusu netiek uzskatīta par pārāk nopietnu.

Dānijas Ārlietu ministrija tomēr ceturtdienas vakarā paziņoja, ka tūristiem un citiem iebraucējiem vēl ir jāveic testi un jādodas karantīnā pēc ierašanās Dānijā, ja viņi nav vakcinēti pret Covid-19 un nav atveseļojušies no šīs slimības.

Tūristi un citi iebraucēji no Vācijas-Dānijas robežas zonas un Zviedrijas pierobežas rajoniem varēs neievērot karantīnas režīmu. Viņiem iebraukšanai pietiks ar negatīvu testu, kas nav vecāks par 72 stundām.

Atvieglojumi piektdien stājas spēkā saskaņā ar vienošanos, kas aprīļa vidū tika panākta starp valdību un lielāko daļu parlamenta partiju.

Karantīnas prasība valstīm ar pietiekami mazu Covid-19 gadījumu skaitu tiks atcelta no 26.jūnija. Jau kopš maija sākuma valstī atļauts atkal iebraukt pilnīgi vakcinētiem cilvēkiem no daudzām ES un Šengenas valstīm.

Nosacījums iebraukšanai Dānijā ir tāds, ka attiecīgā ceļotāja valstij jābūt novērtētai vismaz kā "oranžai", tas ir, Covid-19 situācija tur nav sevišķi smaga un neizplatās satraucoši vīrusa paveidi.