Pk, 30.09.2022.

IDB rosina apsūdzēt robežsardzes darbinieku par deklarācijā nenorādītiem desmitu tūkstošu ienākumiem no azartspēļu laimestiem

LETA
IDB rosina apsūdzēt robežsardzes darbinieku par deklarācijā nenorādītiem desmitu tūkstošu ienākumiem no azartspēļu laimestiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Anton27/Shutterstock.com

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis Austrumlatgales prokuratūrai apsūdzēt Valsts robežsardzes amatpersonu par deklarācijā nenorādītajiem vairāku desmitu tūkstošu eiro ienākumiem no azartspēļu laimestiem.

Amatpersona, iesniedzot deklarāciju, nenorādīja ziņas par azartspēļu laimestos gūtajiem ienākumiem vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā, tādējādi izvairoties no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas, aģentūra LETA noskaidroja IDB.

Apsūdzību rosināts uzrādīt pēc Krimināllikuma panta par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā - izdarīšanu.

2021. gada pirmajos piecos mēnešos IDB sācis 24 kriminālprocesus par Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu nodarbināto izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 95 kriminālprocesos.

Šī gada pirmajos piecos mēnešos prokuratūrai nosūtīti 18 kriminālprocesi kriminālvajāšanas sākšanai pret 47 personām.

Jau ziņots, ka par līdzīgu nodarījumu iepriekšējos gados tiesātas divas Valsts ieņēmumu dienesta muitas amatpersonas. Vienā no gadījumiem nu jau bijušais vecākais muitas uzraugs deklarācijā nebija norādījis 154 441 eiro ienākumus no azartspēļu un izložu laimestiem.

Savukārt otrajā gadījuma cits nu jau bijušais vecākais muitas uzraugs deklarācijā nenorādījis laimestus 29 838 eiro apmērā. Tāpat apsūdzētais norādīja nepatiesas ziņas, kas neatbilst patiesiem datiem par gūtiem laimestiem, konstatējamiem nodokļu aprēķinā 103 500 eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu