Kravčenoka/Graudiņa Pasaules tūres "play-off" sāks no otrās kārtas

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka

FOTO: FIVB

Latvijas pludmales volejbolistes Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa ceturtdien, 8. jūlijā, uzvarēja Pasaules tūres posmā uzvarēja apakšgrupā, kas nozīmē, ka viņām "play-off" sāksies no otrās kārtas.

Graudiņa/Kravčenoka, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru, ar 2-1 (21:17, 17:21, 15:12) uzvarēja Austrālijas duetu Miraiefa Artako/Talikva Klensija (7.).

Pirmā seta ievadā Latvijas duets ātri nonāca iedzinējos ar 1:4, bet pēc tam uzvarēja trīs punktus pēc kārtas, panākot neizšķirtu 4:4. Turpinājumā neizšķirts bija vēl desmit reižu, bet pie rezultāta 16:16 Latvijas duets veica trīs punktu atrāvienu un iekrāto pārsvaru spēja noturēt līdz seta beigām.

Otrajā setā uzvarētājas tikpat kā noskaidrojās vidusdaļā. Pie neizšķirta rezultāta 11:11 nākamos sešus punktus nopelnīja Austrālijas duets. Kravčenoka/Graudiņa seta galotnē spēja panākt -3 (17:20), taču nākamajā izspēlē nācās piekāpties.

Arī trešajā setā aizritēja sīva cīņa, tomēr pārākas šajā duelī izrādījās Latvijas pārstāves. Pirmais trīs punktu pārsvars bija pie rezultāta 8:5, bet seta turpinājumā to izdevās pat pieaudzēt līdz +5 (14:9). Kravčenoka/Graudiņa uzvaru izcīnīja vien ar ceturto setbumbu.

Uzvara arī otrajā G grupa spēlē latvietēm ļāva izcīnīt pirmo vietu un tiesības izlaist "play-off" pirmo kārtu. Izslēgšanas turnīrs dāmu konkurencē sāksies piektdien.

Jau ziņots, ka Kravčenoka/Graudiņa trešdien pirmajā kārtā ar 2-1 (26:24, 21:23, 17:15) pieveica Kanādas duetu Megana Maknamara/Nikola Maknamara (23.).

"Play-off" otro kārtu sasniedza arī Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, bet cīņu no pirmās kārtas sāks olimpieši Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

Četru zvaigžņu turnīrs Šveices pilsētā Gštādē ilgs līdz 11.jūlijam.

Pļaviņam/Šmēdiņam un Kravčenokai/Graudiņai šis būs pēdējais turnīrs pirms dalības Tokijas olimpiskajās spēlēs.