Pk, 30.09.2022.

Uz Latviju vēl nav atvestas jaunas "Johnson&Johnson" vakcīnas; krājumi beigušies

LETA
Uz Latviju vēl nav atvestas jaunas "Johnson&Johnson" vakcīnas; krājumi beigušies
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Vakcīnas pret Covid-19 injicēšana slimnīcas mediķiem. Ilustratīvs attēls.
Vakcīnas pret Covid-19 injicēšana slimnīcas mediķiem. Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Kopš pagājušajā nedēļā Latvijā beidzās ražotāja "Johnson&Johnson" vakcīnu krājumi, jaunas šo vakcīnu devas līdz šim vēl nav atvestas, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.

Pārējo vakcīnu krājumi Latvijā ir pietiekami, lai nodrošinātu intensīvu vakcinācijas tempu, kāds gan pašlaik nav vērojams.

Saskaņā ar Vakcinācijas projekta nodaļas sniegto informāciju, patlaban Latvijā ir 393 960 ražotāja "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu devas, 100 300 "Moderna" devas un 198 460 "AstraZeneca" devas. Savukārt "Johnson&Johnson" vakcīnu piegāde tiekot gaidīta nākamās nedēļas laikā.

Tuvākais datums, kad beigsies derīguma termiņš kādām no Latvijas krājumā esošajā vakcīnām, ir 31.augusts - tās ir 50 400 "AstraZeneca" vakcīnas devas, kuras tuvāko nedēļu laikā paredzēts nosūtīt uz Tunisiju, atbilstoši Latvijas valdības lēmumam par vakcīnu ziedošanu. Pārējām šī ražotāja vakcīnām derīguma termiņi ir 31.oktobris un 30.novembris.

Ražotāja "Moderna" vakcīnām tuvākās derīguma termiņa beigas ir decembrī un nākamā gada janvārī, savukārt "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnām - 31.oktobrī.

Vakcinācijas projekta nodaļas loģistikas koordinators Armīns Kalniņš skaidro, ka vakcīnu piegādes tiek elastīgi piemērotas pieprasījumam, piemēram, "AstraZeneca" piegādes šobrīd ir aizturētas. "Esam pieteikuši arī "Pfizer" vakcīnu piegāžu aizturēšanu līdz brīdim, kad Latvijas puse veiks jaunu pasūtījumu, un tas savukārt ir atkarīgs no vakcinācijas intensitātes valstī," stāstīja Kalniņš.

Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča piebilda, ka šobrīdējā stratēģija ir uzmanīgi sekot līdzi krājumu derīguma termiņiem, vajadzības gadījumā savlaicīgi rosinot valdību pieņemt lēmumus par vakcīnu ziedošanu.

"Daudzviet pasaulē vakcīnu joprojām trūkst, un ir būtiski domāt arī par starptautisko solidaritātes aspektu - ar Covid-19 radītajiem apdraudējumiem saskaras visa pasaule, un katrs ziedojums dod iespēju cilvēkiem saņemt vakcīnas, pasargājot sevi un apkārtējos," izteicās Juhņēviča.

Kopējais "AstraZeneca" vakcīnu atlikums ir 198 460 devu, taču, saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu, 165 600 devu jau iepriekš tika nolemts ziedot Moldovai, Albānijai, Tunisijia un Kenijai, kur akūti trūkst šī ražotāja vakcīnu. Vienlaikus 32 990 devu ir rezervētas balstvakcīnu nodrošināšanai Latvijas iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka vakcinācijas punktos šobrīd iedzīvotājiem potēties pret Covid-19 pamatā piedāvā ar "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnām.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu