Sieviešu basketbola izlase treneris: Uzmanības centrā ir komandas taktika

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Gundars Vētra pēc valstsvienības atvērtā treniņa norādīja, ka uzsvars tiek likts tieši uz komandas taktiku.

Latvijas sieviešu valstsvienība sākusi gatavoties novembrī startējošajam 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. No 21.jūlija līdz 1.augustam notiks koptreniņi, bet 1.augustā būs pārbaudes spēle Olimpiskajā sporta centrā ar Somijas izlasi.

"Uzmanības centrā - komandas taktika. Strādāsim pie tā, kā gribam spēlēt aizsardzībā un uzbrukumā, spēlē ar somietēm pārbaudīsim, kas strādā un ko vajadzēs piekoriģēt, gatavojoties novembra spēlēm. Jūnija treniņos vairāk bija individuālais darbs, tagad spersim soli uz priekšu," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Vētras teikto.

Valstsvienības darbā piedalās 12 spēlētājas, tai skaitā trīs ASV augstskolu studentes. Valstsvienības vadība komunicē ar kolēģiem ASV, lai panāktu atļauju spēlētāju līdzdalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs novembrī, kad studentu čempionāts vēl nebūs sācies.

Uz valstsvienības nometni uzaicinātas U-20 izlases spēlētājas Vanesa Jasa un Ketija Vihmane.

Individuālo plānu dēļ šoreiz treniņos nepiedalās Elīna Babkina, Kristīne Vītola un Kate Krēsliņa.

Vētram palīdz treneri Ainars Zvirgzdiņš, Mārtiņš Zībarts un Matīss Rožlapa, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens. Ārsts ir Mārtiņš Pulveris, fizioterapeiti - Līga Folkmane-Eglīte un Toms Ābeltiņš.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības kandidātes:

Ilze Jākobsone (Stambulas "Bešiktaš", Turcija), Ieva Pulvere ("TTT Rīga"), Māra Mote (Arizonas Universitāte, NCAA), Vanesa Jasa ("Latvijas Universitāte") Paula Strautmane, Karlīne Pilābere (abas - "Cadi La Seu", Spānija), Aija Jurjāne (bez kluba), Digna Strautmane (Džordžijas Tehnoloģiju institūts, NCAA), Aleksa Gulbe (Blumingtonas Universitāte, NCAA), Anete Šteinberga (Stambulas "Galatasaray", Turcija), Laura Meldere (Venēcijas "Umana Reyer", Itālija), Ketija Vihmane ("Liepāja"), Kitija Laksa (Skio "Famila", Itālija).