Izveidots jau miljons digitālo Covid-19 sertifikātu

Sertifikāts. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA LETA

Līdz šim tīmekļvietnē "covid19sertifikats.lv" ir izveidots miljons digitālo Covid-19 sertifikātu, aģentūru LETA informēja Nacionālais veselības dienestā (NVD).

Vienu vai vairākus sertifikātus par veikto vakcināciju, laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanu ir saņēmuši vairāk nekā 498 000 Latvijas iedzīvotāju.

Visbiežāk iedzīvotāji izveidojuši sertifikātu par veikto vakcināciju pret Covid-19 - kopumā vairāk nekā 848 000 sertifikātu. Izveidoti arī vairāk nekā 117 000 laboratoriskā testa rezultāta sertifikātu un vairāk nekā 45 000 sertifikātu par Covid-19 pārslimošanas faktu.

Savukārt iedzīvotājiem, kuriem nav interneta lietošanas prasmju vai kuri nevar savu sertifikātu tīmekļvietnē izveidot paši, tā izsniegšanu nodrošina Rīgas pašvaldības centri, lielo pilsētu informācijas centri un valsts vienotie klientu apkalpošanas centri. Līdz šim iedzīvotājiem šajos centros ir izsniegti vairāk nekā 22 000 sertifikātu.

NVD vērš uzmanību, ka sertifikāts ir oficiāls apliecinājums tam, ka iedzīvotājs ir vakcinēts pret Covid-19, veicis laboratorisko testu Covid-19 noteikšanai vai pārslimojis Covid-19. Plānojot došanos uz citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti vai ārpus ES, papildus iedzīvotājam ir jānoskaidro, kādi ir attiecīgajā valstī noteiktie nosacījumi attiecībā uz ieceļošanu un uzturēšanos šajā valstī.

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir izveidots, ņemot vērā ES vienoto digitālā sertifikāta formu, tajā skaitā iekļaujot katrā sertifikātā unikālu QR kodu, kas ir parakstīts ar drošu virtuālo atslēgu. Šobrīd QR kodu skenēšanu un nolasīšanu nodrošina tās valstis, kuras ir pievienojušās Eiropas Savienības vienotajai digitālajai vārtejai.

Digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana Latvijā ir sākta no 1.jūnija.

Informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu saņemšanu, izmantošanu, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem var noskaidrot NVD tīmekļvietnes "www.vmnvd.gov.lv" sadaļā "Digitālais Covid-19 sertifikāts" vai zvanot pa tālruni 8989.