Ņem vērā! ⟩ Ceturtdien Daugavas labajā krastā, Rīgā, nebūs karstā ūdens

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, AS "Rīgas siltums" šodien veiks Daugavas labā krasta siltumtīklu hidraulisko pārbaudi.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes un "Rīgas siltuma" pārstāvji, iespējamās bojājumu vietas laicīgi jāatklāj, jo, tām plīstot ziemā, nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure.

Pārbaudes laikā iedzīvotāji Vecrīgā, Rīgas centrā, Ķengaragā, Dārzciemā, Dreiliņos, Pļavniekos, Purvciemā, Mežciemā, Teikā, Juglā, Čiekurkalnā, Sarkandaugavā, Mežaparkā, Grīziņkalnā, Brasā, Maskavas forštatē, Avotos, Rumbulā, Šķirotavā, Skanstē, Zaķusalā un Pētersalā-Andrejsalā, nesaņems karsto ūdeni.

Karstā ūdens padevi plānots atjaunot šovakar, izņemot tās vietas, kur tiks atklāti bojājumi. Tajās iespējami karstā ūdens piegādes pārtraukumi līdz bojājumu novēršanai.

Iedzīvotāju drošībai, lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (zaļganas nokrāsas ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē zem +45 grādiem.

Uzņēmumā skaidro, ka droša un nepārtraukta siltumapgāde ir īpaši svarīga ziemā, kad, plīstot siltumapgādes caurulēm, avārijas situācijā pie zemām āra gaisa temperatūrām var aizsalt visa mājas apkures sistēma.

"Rīgas siltums" lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par hidrauliskās pārbaudes laikā novērotajām ūdens noplūdēm siltumtīklos pa klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 000 090.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti namu īpašnieki un apsaimniekotāji, kuru pienākums ir informēt arī dzīvokļu īpašniekus.

Uzņēmums atgādina - ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem jānodrošina drošs siltumapgādes sistēmu atslēgums no siltumtīkliem. "Rīgas siltums" atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar sapratni uztvert esošo situāciju.