"Skola ir beidzamā, kas pie lieliem saslimstības rādītājiem tiks aizvērta, un pirmā kas tiks atvērta," norāda Muižniece.

LETA
"Skola ir beidzamā, kas pie lieliem saslimstības rādītājiem tiks aizvērta, un pirmā kas tiks atvērta," norāda Muižniece.
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jeswin Thomas/Unsplash

Palielinoties Covid-19 saslimstībai, mācību iestādes būs pēdējās, kas tiks aizvērtas un pirmās, kas atvērtas, Latvijas Televīzijas raidījumā "1:1" norādīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Viņa atzina, ka pašreiz nav noteikti konkrēti Covid-19 saslimstības rādītāji, pie kuriem skolas varētu tikt aizvērtas. Tomēr gan viņas, gan pārējās valdības uzstādījums ir, ka tikai gadījumā, ja visā valstī būs jānosaka stingrāki ierobežojumi, tad varētu runāt par skolu aizvēršanu uz īsu brīdi.

"Skola ir beidzamā, kas pie lieliem saslimstības rādītājiem tiks aizvērta un pirmā, kas tiks atvērta,"

sacīja Muižniece.

LETA jau ziņoja, ka jaunajā 2021./2022. mācību gadā no 1. septembra klātienes mācībās drīkstēs piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā varēs uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 169 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un nav saņemti ar šo slimību saistīti ziņojumi par nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs diennakts laikā ir pieaudzis no 87,5 līdz 89,8 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

No pēdējo 24 stundu laikā atklātajiem gadījumiem 145 cilvēki bija nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 24 - vakcinēti.

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 9915 Covid-19 izmeklējumi un pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 1,7%.

Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts kopumā 141 287 cilvēkiem, bet miruši 2569 ar šo slimību sasirgušie.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā kopumā inficējušies 1700 cilvēki., bet pārējie tiek uzskatīti par slimību pārslimojušiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu