Sadzīves tehnikas veikalā vīrietis pārdevējai piedraud ar nazi un nolaupa telefonu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Brian A Jackson/Shutterstock.com

Trešdien kāds vīrietis Viļānos, piedraudot ar nazi sadzīves tehnikas veikala pārdevējai, nolaupījis telefonu, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Trešdien īsi pirms plkst.11 policija saņēma informāciju par iespējamu laupīšanu Viļānos. Likumsargi noskaidroja, ka kādā sadzīves tehnikas veikalā bija ieradies vīrietis un izteicis vēlmi iegādāties mobilo telefonu.

Pēc mobilā telefona apskates vīrietis mēģināja satvert iepakojumu, kurā atradās ierīce, taču, pateicoties veikala pārdevējas vērībai, vīrietim tas neizdevās, pēc kā vīrietis izvilka nazi, kuru iepriekš bija paslēpis zem krekla, un virzīja uz pārdevējas pusi, izsakot draudus. Sieviete izpildīja laupītāja prasību un ierīci atdeva. Saņēmis kāroto, vīrietis veikalu pameta.

Pēc neilga laika policijas Rēzeknes iecirknis noskaidroja iespējamo vainīgo personu. Tas bija iepriekš policijas redzes lokā nonācis, 2001.gadā dzimis vīrietis.

Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu rezultātā policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot personas atrāšanās vietu un veikt aizturēšanu. Pie personas tika atrasts nolaupītais viedtālrunis un citi lietišķie pierādījumi.

Personai par paveikto noziedzīgo nodarījumu draud kriminālatbildība saskaņā ar Krimināllikuma 176.panta 1.daļu par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.