Brīdinājums!

Šo lapu nedrīkst atvērt, ja Tev vēl nav 18 gadu.

Man jau ir 18 Man vēl nav 18

FOTO un VIDEO ⟩ Krievijā notikusi apšaude augstskolā, ir cietušie
Papildināts plkst. 13.50

Pirmdien, 20. septembrī, apšaudē Permas Valsts universitātes pilsētiņā nogalināti vismaz astoņi cilvēki, bet 28 citi ievainoti, ziņo Krievijas izmeklēšanas komiteja.

Daļa no cietušajiem guvuši traumas, lecot ārā pa logiem, lai paglābtos no šāvēja. 19 no ievainotajiem ir šautas brūces.

Septiņi no cietušajiem nogādāti slimnīcā. Viens no tiem atrodas smagā stāvoklī, bet pārējiem ir vidēja smaguma ievainojumi.

Starp sašautajiem ir arī universitātes apsargi.

Izmeklēšanas komiteja paziņojusi, ka šāvējs aizturēšanas gaitā ievainots.

Šāvējs bijis 18 gadus vecs students, norāda komitejā. Viņš mācījies juridiskajā fakultātē, apgūstot tiesu eksperta specialitāti.

"Aizdomās turamā identitāte ir noskaidrota. Aizturēšanas gaitā, viņš, izrādot pretošanos, tika ievainots," teikts komitejas paziņojumā.

Pusstundu pēc uzbrukuma sākuma šāvējs tīmeklī publicēja vēstījumu, kurā apgalvo, ka viņš neesot terorists un neesot nevienas ekstrēmistiskas organizācijas biedrs.

Tomēr uzbrukums ticis gatavots ilgāku laiku. Sākotnēji viņš plānojis uzbrukt savai bijušajai skolai, bet marta beigās mērķi mainījis pret universitāti.

Tomēr uzbrukums ticis gatavots ilgāku laiku. Sākotnēji viņš plānojis uzbrukt savai bijušajai skolai, bet marta beigās mērķi mainījis pret universitāti.

Savā vēstījumā šāvējs paziņojis, ka sevi "neieredz", taču centīsies "sagādāt sāpes ikvienam, kas stāsies manā ceļā".