Sestdien sešās Latvijas vietās notiks izbraukuma vakcinācija

Tukuma pilsētas kultūras nams.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Šodien izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 notiks sešās Latvijas vietās, ziņo Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.

Izbraukuma vakcinācijā tiks potēts ar "Pfizer"/"BioNTech" un "Johnson&Johnson" vakcīnām.

Aizkraukles kultūras namā iespēja vakcinēties būs no plkst.10 līdz plkst.16, Jēkabpils novada Aknīstē Skolas ielā 7 - no plkst.10 līdz plkst.12, Jēkabpils novada Viesītes kultūras pilī - no plkst.13 līdz plkst.15, Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā - no plkst.10 līdz plkst.16, Tukuma kultūras namā - no plkst.9 līdz plkst.17 un Balvu pilsētas parkā - no plkst.9 līdz plkst.12.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir). Uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva, vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtne, kā arī dokumenti - likumiskajam pārstāvim pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu, proti, ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19. Savukārt vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos, tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā. Iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Informācija par vakcinācijas iespējām ir pieejama NVD mājaslapā vai zvanot pa tālruni 8989.