Saeima darbu turpinās attālinātā režīmā

Saeimas ēka.

FOTO: Wikipedia

Pildot valdības aizvadītajā nedēļā izdotos noteikumus, Saeimas deputāti darbu turpinās attālinātā režīmā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Politiķe informēja, ka šo ceturtdien, 14.oktobrī, paredzētā ārkārtas plenārsēde notiks attālināti "e-Saeimas" platformā. Tāpat pirmdien Saeimas Prezidijs lēma, ka arī parlamenta komisijas pāries uz attālinātu darbu. Mūrniece norādīja, ka drīz Prezidijs varētu izskatīt un komisijām nosūtīt vadlīnijas tālākajam darbam.

Parlamentārieši strādās attālināti ārkārtējās situācijas laikā, kas šobrīd ir izsludināta uz trim mēnešiem.

8

Saeimas priekšsēdētāja pastāstīja, ka deputāti ir aicināti pieslēgties sēdēm no saviem darba kabinetiem vai mājām, piebilstot, ka ieeja Saeimas telpās aizvien ir atļauta, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu vai negatīva Covid-19 testa rezultātu. Vienlaikus viņa teica, ka ļoti liela daļa deputātu ir izvēlējušies strādāt no mājām.

Vaicāta, vai mediji varēs šajā laikā ierasties Saeimas namā, Mūrniece atbildēja apstiprinoši, piebilstot, ka ļoti liela daļa žurnālistu ir vakcinējušies, un viņi drīkst ienākt Saeimā, uzrādot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu.

Mūrniece teica, ka šo ceturtdien no rīta plānota budžeta iesniegšana parlamentā, kur masu mediji ir laipni aicināti piedalīties, iepriekš piesakot dalību parlamenta Preses dienestā, kā arī uzrādot sertifikātu vai testa rezultātu.

Jau ziņots, ka valstī uz trim mēnešiem izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

Atbilstoši Ministru kabineta lēmumam par ārkārtējo situāciju, darbs klātienē ar darba devēja norīkojumu iespējams, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību, ja to nevar veikt attālināti.

Savukārt darba telpās, kur ir vairāk par vienu personu, visiem darbiniekiem pareizi jāvalkā sejas maskas.

8

Tajā pašā laikā privātajā sektorā pret Covid-19 nevakcinētajām personām darba devējs izvērtē katra nodarbinātā darba pienākumus, specifiku un apstākļus, nosakot inficēšanās un infekcijas izplatības risku. Personas, kuras atbilstoši izvērtējumam nav pakļautas inficēšanās riskam un to nerada citiem, var veikt darba uzdevumus bez derīga vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta.

Ja atbilstoši izvērtējumam darba pienākumi jāveic klātienē, kur pastāv risks inficēties vai inficēt citus, darba devējs informē darbinieku par nosacījumu darba pienākumus veikt klātienē ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Nodarbinātais sāk vakcināciju septiņu dienu laikā pēc darba devēja izvērtējuma un pabeidz ne vēlāk kā septiņas dienas pēc konkrētās vakcīnas lietošanas instrukcijā norādītā īsākā termiņa vakcīnai ar divām devām.