Austrālija pēc 18 mēnešu pārtraukuma atkal ļauj ceļošanu saviem pilsoņiem

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrālija atcels aizliegumu saviem pilsoņiem doties ārzemju braucienos bez atļaujas, trešdien paziņoja Austrālijas valdība.

Vairāk nekā 18 mēnešus pēc tam, kad Austrālija slēdza savas starptautiskās robežas Covid-19 pandēmijas dēļ, pilnīgi vakcinētiem pilsoņiem vairs nevajadzēs atļauju izbraukšanai no valsts, teikts Veselības ministrijas un Iekšlietu ministrijas kopīgā paziņojumā.

Aizliegums atcelts laikā, kad Austrālijas pieaugušo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere tuvojas nospraustajam mērķim - 80%.

Pašlaik prioritāte ir Austrālijas pilsoņiem, bet, pieaugot vakcinācijas aptverei, ceļošanas ierobežojumi tiks mīkstināti arī nepilsoņiem, sacīja iekšlietu ministre Karena Endrjūsa.

"Pirms gada beigām mēs paredzam laipni uzņemt pilnīgi vakcinētus kvalificētus strādniekus un starptautiskos studentus," sacīja ministre.

1

Premjerministrs Skots Morisons sacīja, ka Austrālija tagad ir "ļoti tuvu" abpusēja ceļošanas burbuļa izsludināšanai ar Singapūru, kas otrdienas vakarā paziņoja, ka austrāliešiem vairs nav jādodas karantīnā pēc ierašanās Singapūrā.

Ir paredzēts, ka 22.novembrī tiks atsākti Austrālijas aviosabiedrības "Qantas" reisi uz Singapūru.

Austrālija pagājušā gada 20.martā ieviesa ļoti stingrus starptautiskās ceļošanas ierobežojumus, reaģējot uz jaunā koronavīrusa pandēmiju.