P, 26.09.2022.

Covid-19 ⟩ LDDK: Klātienē strādājošo darbinieku Covid-19 testēšanai ir jābūt uzņēmuma darba drošības protokola sastāvdaļai

LETA
LDDK: Klātienē strādājošo darbinieku Covid-19 testēšanai ir jābūt uzņēmuma darba drošības protokola sastāvdaļai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jarun Ontakrai/Shutterstock

Klātienē strādājošo darbinieku Covid-19 testēšanai ir jābūt uzņēmuma darba drošības protokola sastāvdaļai, nevis obligātam pienākumam, norāda Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji.

LDDK norāda, ka pašlaik nav skaidra rīcības plāna par to, kā nodrošināt obligāto testu pieejamību uzņēmumiem. Darba devēji uzskata, ka vispirms jābūt izstrādātai konkrētai sistēmai, jāgarantē savlaicīga testu piegāde un jābūt skaidrām vadlīnijām, kā šo procesu organizēt, ja šādu prasību tomēr ievieš.

Lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu darba vidi un izvairītos no infekcijas izplatības, kas radītu riskus saimnieciskās darbības apturēšanai, daļa darba devēju pēc nepieciešamības jau veic darbinieku testēšanu, meklējot papildu līdzekļus savos budžetos. Pašlaik katram darbiniekam ir pienākums, ierodoties darba vietā rakstveidā apliecināt, ka tam nav saslimšanas pazīmju vai nav pienākuma ievērot mājas karantīnu vai pašizolāciju, skaidro LDDK.

Organizācijas pārstāvji pauž, ka esošajā apliecinājumā varētu iekļaut arī papildu atzīmi par Covid-19 antigēna paštesta izmantošanu

"Valsts pretimnākšana, nodrošinot apmaksātus testus, ir apsveicama. Darba devēji šādu valsts atbalstu gaidīja jau tad, kad valstī bija zema vakcinācijas aptvere, bet bija nepieciešams risinājums, lai izvairītos no jauniem ierobežojumiem.

Lai tomēr nodrošinātu darbības nepārtrauktību un pielāgotos apstākļiem, šobrīd daudzi uzņēmumi jau ir izveidojuši savam uzņēmumam atbilstošāko drošas darbības modeli, tāpēc nevajadzētu radīt papildu slogu ar jaunām obligātām prasībām, bet gan radīt atbalsta sistēmu, lai nodrošinātu vismaz valsts apmaksātus testus," norādīts LDDK paziņojumā.

Kā ziņots, pašlaik valdības pieņemtais regulējums paredz, ka no 6.decembra, veicot darba pienākumus klātienē, kur ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būs jāveic regulāra Covid-19 testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus. Prasība attieksies uz visiem darbiniekiem - gan pret Covid-19 vakcinētiem, gan nevakcinētiem.

Vienlaikus saistībā ar iedzīvotāju pausto neizpratni par Covid-19 antigēnu paštestu izdales kārtību obligāto prasību pirmdien bija plānots izskatīt valdošās koalīcijas partiju sanāksmē, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja premjera Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu