Autovadītājus brīdina par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem ceturtdienas vakarā un naktī

FOTO: Shutterstock

Laikapstākļu dēļ autovadītājiem šovakar jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šovakar Kurzemē un nakts gaitā arī Latvijas centrālajos un austrumu rajonos gaidāms sasalstošs lietus - atkala, kas uz ceļiem veidos stipru apledojumu. Naktī prognozēta arī stipra migla visā valsts teritorijā. Tāpēc, plānojot braucienus, jārēķinās ar papildu laiku ceļam un jābūt īpaši piesardzīgiem pie stūres - jāizvēlas drošs braukšanas ātrums un distance. Apledojums uz ceļiem var veidoties atkārtoti, arī pēc apstrādes ar reaģentiem.

Jaunā gada pirmajās dienās meteorologi prognozē atkusni, tajā īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu.

Šo ceļu bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos apstākļos tas nav efektīvi, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. Autobraucējiem jārēķinās, ka grants autoceļi atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji.

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa grants autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm. Jāizvēlas braukšanas apstākļiem atbilstošs ātrums un braukšanas stils. Ļoti uzmanīgiem šajos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Aktuālākās ziņas