VIDEO ⟩ Liepājā vīrietim sākts kriminālprocess un 13 administratīvo pārkāpumu procesi, tostarp par bēgšanu no policijas

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Liepājā, Karostas mikrorajonā fiksēja automašīnu, kuras vadītājs pēc pārkāpuma izdarīšanas sāka bēgšanu, veicot virkni citu pārkāpumu. Vīrietis tika aizturēts, pret viņu sākts kriminālprocess un 13 administratīvo pārkāpumu procesi.

Ceturtdien ap pulksten 21.10 Liepājā, Ģenerāļa Baloža ielā tika pamanīts transportlīdzeklis "Volkswagen Passat", kurš pārvietojās bez iedegtām ārējās apgaismes ierīcēm diennakts tumšajā laikā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, konstatējot pārkāpumu, ieslēdza bākugunis un norādīja vadītājam, lai viņš apstājas, taču vadītājs nepakļāvās prasībām apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu, tādējādi nepakļaujoties policijas darbinieku atkārtotai un vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, pārkāpjot satiksmes noteikumus un apdraudot satiksmes drošību. Transportlīdzekļa vadītājs bēgot izvēlējās maršrutus caur daudzdzīvokļu namu pagalmiem, tādējādi apdraudot gan citu transportlīdzekļu drošību, gan mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus.

Lai apturētu automašīnu, tika piesaistītas papildu Valsts policijas ekipāžas. Vadītājs turpināja bēgt, izdarot vairākus administratīvus pārkāpumus, līdz Liepājā, Spīdolas ielā izlēca no automašīnas un turpināja bēgšanu kājām uz garāžu kooperatīva pusi, kur centās uzkāpt uz garāžas jumta, taču tika aizturēts.

Pārmeklējot vīrieša mantas, pie viņa tika atrastas, iespējams, apreibinošās vielas – folijas iepakojums ar zaļganbrūnas krāsas augu izcelsmes vielu, kā arī tabletes. Savukārt transportlīdzeklī tika atrasts gāzes ierocis, kurš nebija reģistrēts uz šī vīrieša vārda.

Konstatēts, ka vīrietis vadīja automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, tādējādi pārkāpjot tiesas lēmumu par liegumu vadīt transportlīdzekli. Likumsargi uz vietas veica alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, un konstatēts, ka viņš nav atradies alkohola reibumā, taču uz aizdomu pamata par to, ka vīrietis, iespējams, atradās apreibinošo vielu ietekmē, viņš tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Valsts policijā par notikušo ir sākti kriminālprocesi par izvairīšanos no tiesību ierobežošanas soda izciešanas, savukārt izņemtās vielas tiks nodotas ekspertīzes veikšanai.

Tāpat ir sākti 13 administratīvo pārkāpumu procesi par braukšanu bez iedegtām noteiktām ārējās apgaismes ierīcēm diennakts tumšajā laikā, par bēgšanu, par ceļa nedošanu transportlīdzeklim, kuram ir priekšroka, par vairāku ceļa zīmju prasību neizpildīšanu, par nepamatotu nobraukšanu no ceļa braucamās daļas, braucot pa zaļo zonu, tādējādi apdraudot satiksmes drošību, par braukšanu pa gājēju un velosipēdistu ceļu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, un par agresīvu braukšanu. Vīrietis vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā, brauca ar 132 kilometriem stundā.

Valsts policija turpina izmeklēšanu sāktajā kriminālprocesā. Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas