Kanāda un Lielbritānija uz Ukrainu nosūtījušas savus karavīrus

Ukraiņu karavīrs.

FOTO: AP Photo/Efrem Lukatsky

Kanāda un Lielbritānija laikā, kad Krievija koncentrējusi karaspēku pie Ukrainas robežām, uz Ukrainu nosūtījušas savus karavīrus, otrdien vēsta Polijas ziņu vietne "kresy24.pl".

Kanāda uz Ukrainu nosūtījusi nelielu īpašo spēku karavīru kontingentu, lai sniegtu atbalstu Kijevas valdībai un palīdzētu atturēt Krievijas agresiju, vēsta "kresy24.pl", atsaucoties uz Kanādas mediju "Global News".

Iepriekš Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless paziņoja, ka neliels britu karavīru kontingents tiks nosūtīts uz Ukrainu, lai palīdzētu apmācīt karavīrus.

Kanādas īpašo operāciju karavīru atrašanās Ukrainā ir daļa no NATO sabiedroto centieniem atturēt Krievijas agresiju un identificēt veidus, kā palīdzēt Kijevas valdībai, vēsta "Global News", atsaucoties uz saviem avotiem.

Vienības uzdevumos ietilpst arī izstrādāt Kanādas diplomātiskā personāla evakuācijas plānus plaša iebrukuma gadījumā, norāda Kanādas medijs.

Vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

ASV prezidents Džo Baidens vēl 7. decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Aktuālākās ziņas