Transpersona Madara pēc dzimuma maiņas operācijas atgriezusies Latvijā

Apollo.lv
Transpersona Madara pēc dzimuma maiņas operācijas atgriezusies Latvijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Madara Marta Šterna
Madara Marta Šterna Foto: F64, Madaras Martas privātais arhīvs

TV3 šovā "Operācija: Jauna dzīve" iepazītā transpersona Madara Marta Šterna pēc Taizemē veiktās dzimuma maiņas operācijas nu atgriezusies mājās. 

Madara, kura piedzima kā vīrietis, 2019. gada nogalē sāka hormonālo terapiju pilnā apjomā un jau 2020. gada pavasarī ieguva oficiālu diagnozi, lai veiktu daļēju dzimuma maiņu, kas sākās ar vārda nomaiņu.

Šī gada sākumā Madara sešas stundas ilgo operāciju veica Taizemē un nu vietnē "Twitter" pavēstīja, ka ir atgriezusies dzimtenē. 

"Garlaicīgs lidojums mājās. Sešas no desmit stundām pagājušas. Un tad otrs lidojums stundas garumā. Bangkokas lidostā tiku pie ratiņkrēsla, ceļš līdz lidmašīnai bija 16 minūšu ilgs, man tas radītu lielas problēmas. Ceru, ka Helsinkos sagaidīs ar ratiņkrēslu," pēc pirmā lidojuma vēstīja Madara. 

Jau pēc pāris stundām Madara atklāja, ka ir atgriezusies mājās, taču garais lidojums atstājis negatīvas sekas uz viņas ķermeni: "Staipīšana ir daudz grūtāka pirmās dienas, jo kopumā sanāca vairāk par 24 stundam bez staipīšanas. Miegs nāk aumaļām. Tomēr izturēju pirmo staipīšanas procesu. Kautgan dziļums nebij pilns, to atgūšu jau rīt."

Madara paskaidroja, ka staipīšana nozīmē rētaudu staipīšana, lai tie nesaraujas, un nav cieti.

Foto: šovā "Operācija: Jauna dzīve" iepazītā Madara Marta  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu