Pk, 19.08.2022.

ĀM izsauc Krievijas vēstnieku, lai izteiktu protestu saistībā ar Krievijas ĀM antisemītiskiem paziņojumiem

LETA
ĀM izsauc Krievijas vēstnieku, lai izteiktu protestu saistībā ar Krievijas ĀM antisemītiskiem paziņojumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas arlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Latvijas arlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izsaukusi Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu, lai izteiktu protestu saistībā ar Krievijas ĀM antisemītiskiem paziņojumiem, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ņemot vērā Krievijas ĀM nepieņemamos antisemītiskos paziņojumus un Krievijas vēstniecības komunikāciju sociālajos tīklos, Latvijas ĀM 5. maijā ir izsaukusi Vaņinu paskaidrojumu sniegšanai un protesta izteikšanai.

Jau rakstīts, ka Izraēlas ĀM izsaukusi paskaidrojumu sniegšanai Krievijas vēstnieku, pēc tam kad Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs televīzijas intervijā bija pielīdzinājis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Hitleram.

Lavrovs aizstāvēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina deklarēto kara mērķi "denacificēt" Ukrainu, kā arī sacīja, ka Zelenska ebreju izcelsme Putina nostāju vājāku nepadara.

Krievijas ministrs sacīja, ka Zelenskis varbūt tiešām ir ebrejs, bet "Ādolfam Hitleram arī bija ebreju asinis".

"Tas pilnīgi neko nenozīmē. Gudri ebreji saka, ka visdedzīgākie antisemīti parasti ir ebreji," Itālijas telekanālam "Rete4" svētdienas vakarā sacīja Lavrovs, izraisot sašutumu Izraēlā.

"Ārlietu ministra Lavrova piezīmes ir nepiedodami un briesmīgi paziņojumi, kā arī šausmīgas kļūdas attiecībā uz vēsturi," paziņojumā pirmdien norādīja Izraēlas ārlietu ministrs Jairs Lapids.

"Holokaustā ebreji neslepkavoja paši sevi. Rasismā pret ebrejiem viszemākais līmenis ir apsūdzēt antisemītismā pašus ebrejus," viņš piebilda.

"Manu vectēvu nenogalināja ebreji, bet nacisti," norādīja ministrs, iesakot Lavrovam "atvērt kādu vēstures grāmatu".

"Ukraiņi nav nacisti, tikai nacisti ir nacisti, tikai viņi veica ebreju sistemātisku iznīcināšanu," norādīja Lapids.

Izraēlas Holokausta memoriāla "Yad Vashem" vadītājs Danijs Dajans Lavrova izteikumus raksturoja kā "absurdus, maldīgus, bīstamus un nicināmus".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu