O, 29.11.2022.

VIDEO ⟩ "Ļaunums ir atdzimis." Zelenskis 9. maija priekšvakarā nāk klajā ar emocionālu video

Apollo.lv
"Ļaunums ir atdzimis." Zelenskis 9. maija priekšvakarā nāk klajā ar emocionālu video
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Krievijas "Uzvaras dienas" priekšvakarā publicējis emocionālu video, kurā uzsver, ka Ukraina šajā karā uzvarēs.

Ierakstā sociālo tīklu vietnē "Facebook" vēstīts: "Mūžīgs gods visiem, kas iestājās pret nacismu! Mūžīga piemiņa visiem Otrā pasaules kara laikā kritušajiem."

Video Zelenskis vēsta: "Katru gadu 8. maijā kopā ar visu civilizēto pasauli mēs godinām tos, kuri aizstāvēja planētu no nacisma Otrajā pasaules karā.

Video: Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska publicētais video 

Bet nav pagājis pat gadsimts. Mūsu "nekad vairs" ilga 77 gadus. Ļaunums ir atdzimis."

Maija sākumā Zelenskis aicināja Krievijas karavīrus nedoties karot uz Ukrainu un brīdināja, ka tūkstoši no viņiem tiks nogalināti vai ievainoti.

"Mums ir zināms, ka Krievijas pavēlniecība gatavojas jauniem lieliem zaudējumiem. Tajās apakšvienībās, kuru personālsastāvs tika gandrīz pilnībā iznīcināts vai būtiski novājināts martā un aprīlī, vervē jaunus cilvēkus.

Ar vāju motivāciju. Ar vāju kaujas pieredzi. Viņi vienkārši grib savākt vajadzīgo skaitu. Lai varētu mest uzbrukumā arī šīs apakšvienības," sacīja Zelenskis sestdienas vakarā ierakstītajā videouzrunā.

"Krievijas pavēlniecība lieliski saprot, ka vēl tūkstošiem Krievijas karavīru tiks nogalināti un tūkstošiem tiks ievainoti tuvākajās nedēļās. (..) Viņi šajā Krievijai bezjēdzīgajā karā zaudējuši jau vairāk nekā 23 tūkstošus karavīru. Taču neapstājas," teica Ukrainas prezidents.

"Bet kādēļ tas vajadzīgs pašiem krievu karavīriem? Kāpēc tas vajadzīgs viņu tuviniekiem? Krievijas komandieri melo saviem karavīriem, kad saka, ka viņus gaida kaut kāda nopietna atbildība par atteikšanos karot.

Turklāt nestāsta, piemēram, par to, ka Krievijas armija gatavo papildu refrižeratorus līķu glabāšanai. Nestāsta, kādus jaunus "plānotus" zaudējumus sagaida ģenerāļi," sacīja Zelenskis.

"Katrs Krievijas karavīrs var izglābt savu dzīvību. Jums labāk būtu palikt dzīviem Krievijā, nevis iet bojā mūsu zemē," uzsvēra Ukrainas prezidents.

Viņš teica, ka karš Ukrainā tik tālu novājinājis Krieviju, ka 9.maija parādē Maskavā būšot mazāk militārās tehnikas.

"Mūsu aizstāvji iznīcinājuši jau vairāk nekā tūkstoti Krievijas tanku. Gandrīz divsimt Krievijas lidmašīnu. Gandrīz divarpus tūkstošus bruņoto kaujas mašīnu. Protams, okupantiem rezervēs vēl ir tehnika.

Jā, viņiem vēl ir raķetes triecieniem mūsu teritorijai. Taču šis karš jau tā novājinājis Krieviju, ka viņi pat ir spiesti plānot mazāk militārās tehnikas dalībai parādē Maskavā," sacīja Zelenskis.

"Apollo" jau ziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu oficiāli pieteikt karu Ukrainai jau 9. maijā, kas ļautu valstī izsludināt rezervistu vispārējo mobilizāciju, uzskata ASV un citu rietumvalstu amatpersonas.

Putins varētu izmantot 9. maija simbolisko nozīmi un propagandas vērtību, lai paziņotu par militāriem sasniegumiem Ukrainā vai būtisku karadarbības eskalāciju, vai abiem, uzskata Rietumu amatpersonas.

Līdz šim Putins 24. februārī sākto pilna mēroga karu dēvē par "īpašo militāro operāciju", valstī faktiski aizliedzot attiecībā uz notikumiem Ukrainā lietot vārdus "karš" vai "iebrukums".

Līdz ar oficiālu kara pieteikšanu atbalsts iebrukumam Krievijas sabiedrībā varētu vairoties, pieļauj telekanāls CNN.

Atbilstoši Krievijas likumiem Putins tad varēs veikt vispārējo mobilizāciju, nodrošinot jaunus karavīrus karam, kur to trūkumu Krievija izjūt arvien asāk.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu