"Maxar" publicē jaunus satelītattēlus, kuros redzami pie Čūsku salas nogrimušie krievu karakuģi

FOTO: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Jaunajos satelītattēlos uzskatāmi redzams, cik skarbas cīņas norisinās uz nelielās, bet nozīmīgās salas Krievijas uzbrukuma Ukrainai laikā.

Čūsku sala ir 17 hektārus plašs zemes pleķītis Melnajā jūrā aptuveni 45 kilometrus no Rumānijas robežas. Krievija Čūsku salu centās sagrābt februāra beigās, tomēr ukraiņu varonīgā pretošanās okupantu spēkiem šo reģionu padarīja par negantu kauju vietu. Tas ļoti uzskatāmi redzams satelītattēlos.

Lūk, piemēram, 12. maijā ar "Maxar Technologies" satelītu "GeoEye-1" uzņemtajos Čūsku salas attēlos šķiet redzams ukraiņu spēku uzbrukums krievu desantkuģim.

"Tur redzamas dūmu vērpetes, kas, visticamāk, radušās no raķetēm un munīcijas, kas nesen izšauta kuģa virzienā, un redzams, ka desantkuģis veic izvairīšanās manevrus. Salas ziemeļu daļā pie nogrimuša desantkuģa, kas sašauts nesen, novietota barža ar smago celtni," komentēja "Maxar Technologies" pārstāvji.

FOTO: Satellite image ©2022 Maxar Tech/SCANPIX

Attēlos redzami vēl citi karakuģi, savukārt uz pašas salas redzamas nesenajos uzbrukumos bojātas ēkas, kā arī dažas krievu pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Tādas kompānijas kā "Maxar", "Planet" un "BlackSky" pasaulei sniedz iespēju uz mūsu zemeslodi paskatīties no putna lidojuma. Šie attēli palīdz citām nācijām novērot Krievijas spēku virzību, kā arī efektīvi organizēt glābšanas operācijas.

Aktuālākās ziņas