VIDEO ⟩ Aizturēts "Mercedes Benz" šoferis, kurš pēc pārkāpuma centās policistam iedot 20 eiro kukuli

Apollo.lv
Aizturēts "Mercedes Benz" šoferis, kurš pēc pārkāpuma centās policistam iedot 20 eiro kukuli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Valsts policija (VP) otrdien, 31. maijā, autoceļa Rīga – Daugavpils 26. kilometrā fiksēja automašīnu "Mercedes Benz", kuras vadītājs pārsniedza ātrumu – vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, brauca ar 134 kilometriem stundā. Transportlīdzekļa vadītājs, lai viņam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma lēmums, policistam deva kukuli 20 eiro apmērā, ziņo VP pārstāvji.

Otrdien, 31. maijā, ap pulksten 15.05 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ogres nodaļas ekipāža autoceļa Rīga – Daugavpils 26. kilometrā fiksēja automašīnu Mercedes Benz, kas brauca virzienā no Rīgas uz Ikšķili, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Proti, Mercedes Benz vadītājs traucās ar 134 kilometriem stundā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.

Pēc policistu norādes transportlīdzeklis apstājās un policists devās pie vadītāja noskaidrot steigas iemeslus, taču 1962. gadā dzimušais Mercedes Benz vadītājs noliedza, ka būtu traucies tik lielā ātrumā. Tomēr jau mirkli vēlāk, pēc policistu aicinājuma aplūkot videokamerā fiksēto ātruma pārkāpumu, atzina savu vainu un devās atpakaļ uz savu automašīnu.

Laikā, kad policists sniedzis šoferim apliecinājumu, ka administratīvā pārkāpuma lietas lēmums tiks nosūtīts uz vīrieša e-pasta adresi, autovadītājs izvilcis no kabatas 20 eiro banknoti un ielicis to zem lapas.

Policists autovadītājam norādījis, ka par kukuļdošanu draud kriminālatbildība, par notikušo kukuļdošanas gadījumu informējis vadību un nogādājis automašīnas vadītāju Valsts policijas Ogres iecirknī.

Autovadītājam par ātruma pārsniegšanu piemērots 80 eiro liels naudas sodu, bet par kukuļdošanu sākts kriminālprocess. Par kukuļdošanu Krimināllikumā ir paredzēta atbildība - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir nosodāma un nav pieļaujama! Turklāt viens šāds neapdomīgs solis var ietekmēt personas turpmāko dzīvi un ierobežot iespējas ieņemt noteiktus amatus. Tāpat policija uzsver, ka atļautā ātruma pārsniegšana ir bezatbildīga un pārgalvīga rīcība, kas var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

VIDEO: Šoferis cenšas piekukuļot likumsargu

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu