S, 10.12.2022.

No Gaujas mirusi izcelta svētdien pazudusī piecgadīgā Evita

Apollo.lv
No Gaujas mirusi izcelta svētdien pazudusī piecgadīgā Evita
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Svece. Ilustratīvs attēls.
Svece. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Pēc gandrīz trīs dienu nepārtrauktiem meklējumiem otrdien, 28. jūnijā, ap pulksten 12.30 starp Gaujas ciematu un Siguldu kopīgā Valsts policijas, pašvaldības policijas, Zemessardzes un brīvprātīgo patruļa Gaujā atrada svētdien pazudušo piecgadīgo meiteni bez dzīvības pazīmēm.

Precīzs nāves cēlonis tiks noskaidrots ekspertīzē. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas - noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, kurā attiecīgi arī tiks skaidroti visi notikušā apstākļi. Policija turpina izmeklēšanu.

Šo dienu laikā meitenes meklēšanā un meklēšanas koordinācijā tika iesaistīti plaši spēki no Valsts policijas Siguldas iecirkņa un citām Rīgas reģiona pārvaldes struktūrvienībām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Siguldas pašvaldība, Zemessardze un Nacionālie bruņotie spēki, Valsts robežsardze, organizācijas bezvēsts pazudušo cilvēku meklēšanai "Bezvēsts.lv" un "Helper Latvija", Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, LMT pārstāvji un Dabas aizsardzības pārvalde.

Ārkārtīgi lielu atbalstu meitenes meklēšanā sniedza vairāk nekā 200 brīvprātīgie, kuri palīdzēja gan ar cilvēkresursiem, gan laivām un citu tehniku.

Foto: Pazudušās Evitas meklēšana Siguldā

Meklēšana notika Gaujas upes teritorijā - vairākkārt pārbaudīta gan sauszemes teritorija, gan upe. Vietās, kur nebija iespējams piekļūt kājām vai ar laivu, tika izmantoti droni un Valsts robežsardzes helikopters.

Valsts policija izsaka pateicību ikvienam kolēģim no dienestiem un brīvprātīgajam, kuri pašaizliedzīgi devās meklēšanas pasākumos.

Izsakām līdzjūtību piederīgajiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu