Sv, 14.08.2022.

"Nav tiesību balsot." Zelenskis aicina izslēgt Krieviju no ANO Drošības padomes

LETA
"Nav tiesību balsot." Zelenskis aicina izslēgt Krieviju no ANO Drošības padomes
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: EPA/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien, 28. jūnijā, rosināja izslēgt Krieviju no ANO Drošības padomes un apturēt tās dalību ANO Ģenerālajā asamblejā, norādot, ka Krievija pārkāpj ANO un starptautiskās juridiskās kārtības pamatprincipus, bet nav saukta pie atbildības.

Prezidents uzsvēra, ka ANO Hartas 6. pants skaidri nosaka, ka jebkura ANO dalībvalsts, kura sistemātiski pārkāpj principus, kas noteikti Hartā, var tikt izslēgta no ANO ar Ģenerālās asamblejas lēmumu.

"Lai gan Krievija pārkāpj ANO un starptautiskās juridiskās kārtības pamatprincipus, tā vēl arvien nav saukta pie atbildības, piedalās ANO iestādēs un izmanto ANO Drošības padomes privilēģijas," paziņoja Zelenskis, otrdienas vakarā uzstājoties īpaši sasauktā ANO Drošības padomes sēdē.

Viņš sacīja, ka "Krievijai nav tiesību piedalīties organizācijas apspriedēs un balsojumā par kara Ukrainā jautājumiem, kas ir neizprovocēts un ar koloniālu raksturu".

"Es aicinu jūs atņemt valstij - teroristam pilnvaras ANO Ģenerālajā asamblejā. Tas ir nepieciešams. Tas ir taisnīgi.

Krievijai nav tiesību palikt ANO Drošības padomē," sacīja Ukrainas prezidents.

Viņš arī atzīmēja, ka ir principiāli svarīgi atņemt Krievijai iespēju manipulēt ar ANO. "Ir nepieciešams izdarīt tā, lai Krievija nevarētu palikt ANO Drošības padomē, kamēr turpinās tās teroristiskās darbības," viņš piebilda, uzsverot, ka "tas ir vienīgais loģiskais lēmums no ANO Hartas viedokļa".

Zelenskis arī aicināja ANO nodrošināt juridiskā termina "valsts - terorists" un attiecīga statusa noteikšanu.

Viņš arī sacīja, ka visas Krievijas agresīvās darbības Ukrainā ir jāpakļauj juridiskam novērtējumam un globālām sankcijām.

"ANO vajag saukt Krieviju pie atbildības par terorismu (..) Ir nepieciešams, lai starptautisks tribunāls izmeklētu Krievijas karavīru darbības," rezumēja Zelenskis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu