T, 17.08.2022.

Okupanti tiek apsūdzēti Čūsku salas bombardēšanā ar fosfora bumbām

LETA
Okupanti tiek apsūdzēti Čūsku salas bombardēšanā ar fosfora bumbām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Čūsku sala Ukrainā.
Čūsku sala Ukrainā. Foto: AFP/SCANPIX

Ukraina piektdien, 1. jūlijā, apsūdz okupantu armiju par fosfora bumbu nomešanu uz Čūsku salu neilgi pēc aiziešanas no šīs stratēģiski svarīgās Ukrainai piederošās salas Melnajā jūrā.

Salai divreiz pārlidoja iznīcinātāji "Su-30", nometot fosfora bumbas, un tie bija izlidojuši no Krievijas anektētās Krimas pussalas, lietotnē "Telegram" paziņoja Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs, kā pierādījumu demonstrējot šīs bombardēšanas videoierakstu.

"Vienīgā lieta, kur ienaidnieks ir konsekvents, ir nemainīgā "precizitāte"," viņš ironiski uzsvēra, atsaucoties uz acīmredzamu netrāpīšanu mērķiem.

Krievijas armija ceturtdien izveda savus spēkus no Čūsku salas. Maskava to nosauca par "labas gribas žestu", bet Ukraina šo Krievijas spēku izvešanu atzina par savu uzvaru.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka Krievijas karavīru aiziešana no Čūsku salas bija nevis "labas gribas žests", bet drīzāk nepieciešamība, jo karavīri tur bija izolēti un pakļauti Ukrainas uzbrukumiem.

Ukrainas armija pēdējās nedēļās bija uzbrukusi Krievijas karavīriem Čūsku salā ar raķetēm un bezpilota lidaparātiem. Ar raķetēm trāpīts arī Krievijas karaflotes kuģiem, kas centās apgādāt karavīrus Čūsku salā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu