T, 28.09.2022.

Brīvdienās un nākamnedēļ karstums palielināsies. Spēkā dzeltenais brīdinājums

Apollo.lv
Brīvdienās un nākamnedēļ karstums palielināsies. Spēkā dzeltenais brīdinājums
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Katerina Ignatovich/Shutterstock

Sestdien un svētdien laiks būs saulains, nokrišņi nav gaidāmi, pūtīs lēns austrumu, dienvidaustrumu vējš, ziņo Latvijas Televīzijas sinoptiķis Toms Bricis.

Gaisa temperatūra sestdienas naktī noslīdēs līdz 8...13 grādiem, piekrastē līdz 14...16 grādiem, bet svētdienas nakts būs par 1–3 grādiem siltāka. Pēcpusdienās 26...31 grāds, vietām Rīgas līča piekrastē Kurzemē 24...25 grādi.

Nākamnedēļ ar dienvidaustrumu, austrumu vējiem mūsu reģionā ieplūdīs mitrāka gaisa masa, tādēļ laiks kļūs sutīgāks, temperatūra nedēļas pirmajā pusē pēcpusdienās sasniegs 27...32 grādus, vietām Rīgas līča piekrastē Kurzemē nedaudz vēsāks. Tveicīgas kļūs arī naktis, kad minimālā temperatūra būs 15...20 grādi.

Līdz ar paaugstinātu gaisa mitrumu nākamnedēļ vietām veidosies pērkona lietusgāzes, kas lokāli var atnest stipru lietu, bet nokrišņi aptvers nelielus apvidus. Lielākajā valsts daļā turpinās valdīt sausums.

Brīvdienās Kurzemē un Zemgalē spēkā brīdinājums par paaugstinātu ugunsbīstamību mežos, taču, visticamāk, nākamnedēļ šis brīdinājums attieksies arī uz citiem reģioniem. Tāpat no piektdienas spēkā brīdinājums arī par karstumu, taču tuvākajās dienās dzeltenais brīdinājums tiks nomainīts uz augstāka līmeņa – oranžo brīdinājumu.

Šādos laika apstākļos atsevišķām iedzīvotāju grupām īpaši paaugstinās veselības traucējumu risks. Pret karstumu visjūtīgākie parasti ir vecāki cilvēki, mazi bērni un hroniski slimnieki.

Ikvienam ir jāizvairās no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros, īpaši dienas vidū, kā arī pastiprināti jāuzņem šķidrums regulāri visas dienas garumā.

Pēdējā laikā dienas vidū bieži novērojama arī augsta saules ultravioletā starojuma intensitāte, kas var radīt ādas apdegumus un paaugstināt risku saslimt ar ādas vēzi.

Tēmas
Uz augšu