T, 28.09.2022.

VM pieļauj, ka Covid-19 izplatības prognožu stabilizācijai būs nepieciešami vēl vairāki gadi

LETA
VM pieļauj, ka Covid-19 izplatības prognožu stabilizācijai būs nepieciešami vēl vairāki gadi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Cilvēki sejas maskās sabiedriskā transporta pieturvietā Covid-19 pandēmijas laikā.
Cilvēki sejas maskās sabiedriskā transporta pieturvietā Covid-19 pandēmijas laikā. Foto: Zane Bitere/LETA

Nākamo Covid-19 uzliesmojumu laiku un smagumu ir grūti prognozēt, jo arvien pastāv liela nenoteiktība, - teikts Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā ziņojumā, ar kuru šodien iepazinās valdība un kas tiks nosūtīts parlamentam.

Ziņojumā tiek pieļauts, ka Covid-19 izplatības prognožu stabilizācijai būs nepieciešami vēl vairāki gadi, lai izveidotos stabils infekcijas izplatības cikliskums ar regulāriem un paredzamiem sezonāliem infekcijas uzliesmojuma viļņiem.

Kā informē VM, lai sagatavotos Covid-19 rudens sezonas vilnim, ir izstrādāti vairāki epidemioloģiskās drošības scenāriji. VM plāno epidemioloģiskās situācijas monitorēšanu un epidemioloģiskās drošības pasākumu noteikšanu dažādos Covid-19 izplatības scenārijos.

Kopumā ir apskatīti četri dažādi scenāriji, kuros katrā ir iezīmētas obligāti īstenojamās aktivitātes slimības izplatības mazināšanai, tai skaitā testēšana un veselības stāvokļa uzraudzība.

Kā viens no epidemioloģiskās drošības pasākumiem ziņojumā ir apskatīta vakcinācija pret Covid-19.

VM norāda, ka ir jāturpina drošības un kontroles pasākumi, kas uzsākti Covid-19 pandēmijas laikā - situācijas monitorings un gatavošanās pasākumi rudens un ziemas periodam, epidemioloģisko prasību ievērošana, testēšana uz Covid-19, pozitīvo testu paraugu sekvenēšana, notekūdeņu monitorings, Covid-19 pacientu ārstēšana, tai skaitā pēc pārslimošanas, ārstniecības personu apmācība, jaunu epidemioloģisko pasākumu ieviešana jauna uzliesmojuma gadījumā, tostarp operatīvi, efektīvi epidemioloģiskās drošības pasākumi ieceļošanai, piemēram, ieceļotāju testēšana, senioru, riska grupu vakcinēšana pret Covid-19 no septembra.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu