Pk, 2.12.2022.

Savākti paraksti iniciatīvai par četru darba dienu nedēļu, to iesniegs izskatīšanai pēc Saeimas vēlēšanām

LETA
Savākti paraksti iniciatīvai par četru darba dienu nedēļu, to iesniegs izskatīšanai pēc Saeimas vēlēšanām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Branislav Nenin/Shutterstock

Iniciatīva par četru darba dienu nedēļu ieguvusi vairāk nekā 10 000 parakstu sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" un tiks iesniegta izskatīšanai parlamentā pēc vēlēšanām. 

Tādējādi šī iniciatīva būs jāizskata jaunajam, 14. Saeimas sasaukumam. 

Kā liecina informācija portālā, iniciatīvas autors saziņā ar "Manabalss.lv" paudis nodomu iniciatīvu iesniegt Saeimā pēc 1. oktobrī notiekošajām Saeimas vēlēšanām, jo, viņaprāt, valstī pašlaik lemjami nopietni jautājumi enerģētikas sektorā un ekonomikā plašāk.

"Tāpēc dotu priekšroku, ka politiķi pirms vēlēšanām fokusējas uz šiem jautājumiem un lai nekas tam netraucē. Turpināsim ar šo iniciatīvu pēc vēlēšanām," pauda iniciatīvas autors Denis Meļehovs, mudinot turpināt parakstīties par iniciatīvu.

Tās piedāvājums ir grozīt Darba likuma 131. pantu, kas saistīts ar normālo darba laiku.

Meļehova ieskatā, palielinot brīvo laiku, darbinieku apmierinātības un radošuma līmenis pieaugs, nesamazinot darba efektivitāti.

Pēc iniciatīvas pārstāvja paustā, būs vairāk brīvā laika arī mācībām un personīgajai pilnveidei, kam arī būs pozitīvs ekonomiskais efekts.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2019. gadā Odsherredas pašvaldība Dānijā uz trīs gadu pārbaudes laiku pārgāja uz četru dienu darba nedēļu, dodot piektdienu brīvu saviem 300 darbiniekiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu