Somija ziņo par vēl četriem jauniem sprādzieniem pie "Nord Stream"

LETA
Somija ziņo par vēl četriem jauniem sprādzieniem pie "Nord Stream"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: SIPA/Scanpix

Kā pirmdien, 25. oktobrī, vēsta Somijas laikraksts "Ilta-Sanomat", Somu līcī ir notikuši vismaz četri jauni zemūdens sprādzieni netālu no gāzesvadiem "Nord Stream". 

Sprādzieni ar intensitāti no 1,3 līdz 1,8 ballēm notika apmēram 40 kilometrus no pilsētas, kur sākas gāzesvada "Nord Stream 1" atzars. Pirmais sprādziens tika fiksēts plkst. 12:35, bet pēdējais - plkst. 18:33.

Sprādzieni pieminēti Helsinku Universitātes Seismoloģijas institūta ikdienas atskaitē par seismiskiem novērojumiem Somijai tuvos rajonos. Seismologi 20. un 21. oktobrī bija fiksējuši zemūdens sprādzienus pie Krievijas pilsētām Primorskas un Viborgas.

Sprādzienu cēloņi tiek noskaidroti. Seismologs Jari Kortstēms pastāstīja, ka tie, visticamāk, notikuši kuģošanas kanāla padziļināšanas dēļ. Iespējams cēlonis var būt arī militāras mācības, kurās uzspridzinātas dziļumbumbas vai mīnas.

Somijas seismoloģisko mērījumu stacijas arī fiksēja sprādzienus septembra beigās, kad tie sabojāja abus "Nord Stream" cauruļvadus un izraisīja četras noplūdes.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu