S, 28.01.2023.

Igaunija kopā ar divām citām Eiropas valstīm Ukrainai ziedo lauka hospitāli

LETA
Igaunija kopā ar divām citām Eiropas valstīm Ukrainai ziedo lauka hospitāli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Hanno Pevkur @HPevkur/Twitter.com

Lai uzlabotu Ukrainas bruņoto spēku medicīnisko nodrošinājumu, Igaunijas, Nīderlandes un Norvēģijas valdības vienojušās ziedot Ukrainai pārvietojamo lauka hospitāli "Role 2".

Igaunijas valdība ir atbalstījusi aizsardzības ministra Hanno Pevkura ierosinājumu nosūtīt Ukrainai papildu militārās palīdzības paketi, kurā šoreiz līdzās ieročiem un aprīkojumam ir arī sadarbībā ar Norvēģiju un Nīderlandi ziedotais lauka hospitālis.

"Ukraina joprojām cīnās par visas Eiropas brīvību, un viņu spars nerimst. Ir ļoti svarīgi turpināt sniegt militāro palīdzību Ukrainai un to palielināt, jo no tā ir atkarīgi viņu panākumi kaujās, cīnoties pret Krievijas Federācijas iebrukumu," paskaidroja ministrs.

Lai paātrinātu piegādes, tiks ziedots hospitāļa komplekts, kas veidots uz Igaunijas Aizsardzības spēku rīcībā esošā hospitāļa bāzes. Ar sabiedroto atbalstu Igaunijas armijas vajadzībām ir iepirkts cits lauka hospitālis.

"Tas ātrākais veids, kā atbalstīt Ukrainu ar lauka hospitāli, lai neciestu Igaunijas Aizsardzības spēku spējas," piebilda Pevkurs.

Ražotājs ir informējis, ka Igaunijas armijai jaunie lauka hospitāļa moduļi tiks piegādāti februārī.

Trīspusējā sadarbība arī ietver konteineru kravas automašīnu un piekabju, sanitāro, noliktavas un izmitināšanas moduļu, kā arī medicīniskā aprīkojuma ziedošanu Ukrainai, lai nokomplektētu "Role 2". Ukrainas un Igaunijas eksperti ar Nīderlandes atbalstu apmācīs Ukrainas armijas mediķus lauka hospitāļa izmantošanā.

Jaunās palīdzības paketes Ukrainai vērtība ir 7,8 miljoni eiro, no kuriem 4,3 miljonus eiro ziedo Norvēģija un 3,5 miljonus eiro - Nīderlande.

Savukārt Igaunija ziedo personāla un citu aprīkojumu.

Kopš 2021.gada decembra Igaunijas Aizsardzības ministrija Ukrainai no savām rezervēm ir piegādājusi bruņojumu vairāk nekā 255 miljonu eiro vērtībā. Igaunija savas bruņojuma rezerves var atjaunot ar Eiropas Savienības atbalstu. Bloka līdz šim nolemtais paredz, ka Igaunija atgūs 156 miljonus eiro.

Pirmo lauka hospitāli Igaunija sadarbībā ar Vāciju uz Ukrainu nosūtīja martā, bet septembrī Ukrainai tika ziedots lauka hospitālis, kurš Igaunijā izgatavots ar Vācijas finansiālu atbalstu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu