VIDEO ⟩ Okupanti Hersonā pametuši artilērijas uguns vadības transportlīdzekli "Rheostat"

Apollo.lv
Okupanti Hersonā pametuši artilērijas uguns vadības transportlīdzekli "Rheostat"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Artilērijas uguns vadības transportlīdzeklis "Rheostat".
Artilērijas uguns vadības transportlīdzeklis "Rheostat". Foto: Ekrānuzņēmums no video

Novembra sākumā okupanti bēga no Hersonas. Neilgi pēc tā internetā tika publicēts ar dronu filmēts video, kurā apsekoja iepriekš okupēto teritoriju. Tajā iemūžināts arī okupantu artilērijas uguns vadības transportlīdzeklis "Rheostat", kas pamests kaujas laukā.

Pēc Ukrainas mediju rīcībā esošās informācijas tā ir 1B119 "Rheostat" tehnikas vienība.

"Rheostat" ietilpst pašgājēju artilērijas vienību 1B181 automatizēto uguns vadības vienību kompleksā. Tā galvenais mērķis ir gaisa spēku pašgājēja artilērijas izlūkošana un uguns vadība, jo īpaši 2C9 "Nona", 2C23 "Nona-SVK" un 2C31 "Vena" ieroču stiprinājumi.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka kopš Krievijas noziedzīgā režīma kara sākuma okupanti ir zaudējuši jau vairākus desmitus šādu transportlīdzekļu.

"Rheostat" parasti izmanto paredzētajam mērķim Krievijas bruņoto spēku artilērijas vienībās.

Ukrainas spēki plāno atjaunot šo tehnikas vienību un izmantot to savā labā.

Ukrainas mediji ziņo, ka šī pavisam noteikti nav no jaunākajām tehnikām, jo pirmie "Rheostat" eksemplāri radīti jau pirms 40 gadiem.

Šis transportlīdzeklis ir veidots uz BTR-D bāzes, kas ir padomju gaisa desanta daudzfunkcionāls kāpurķēžu bruņutransportieris. Tam ir metināts alumīnija sakausējuma korpuss, kas apbruņots ar pretložu un pretšķembu bruņām.

Tam ir lūkas, pa kurām tiek šauts uz pretinieku. Tāpat kā BTR-D, arī šis transportlīdzeklis var peldēt ar ātrumu 10 kilometri stundā.

Savukārt uz šosejas šis astoņas tonnas smagais transportlīdzeklis var pārvietoties ar 60 kilometriem stundā un nobraukt līdz 500 kilometriem bez degvielas uzpildes.

Automašīnas apkalpe sastāv no četriem līdz sešiem cilvēkiem.

Uguns kontrolei 1B119 ir aprīkots ar tanku navigācijas aprīkojumu, izlūkošanas radara staciju, artilērijas kompasu, lāzerartilērijas tālmēri, nakts redzamības ierīci, topogrāfisko atskaites aprīkojumu, sakaru līdzekļiem un citām papildus lietām.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu