C, 30.03.2023.

FOTO ⟩ Valsts policija izmeklēs ugunsgrēku dronu ražotnē Mārupē

Valsts policija izmeklēs ugunsgrēku dronu ražotnē Mārupē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pierīgā dronu ražotnē izcēlies plašs ugunsgrēks
Pierīgā dronu ražotnē izcēlies plašs ugunsgrēks Foto: Jānis Škapars/TVNET

Valsts policija veiks izmeklēšanu par šodien izcēlušos ugunsgrēka dronu ražotnē Mārupē.

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) saņem aktuālo informāciju par ugunsgrēku un paudis cerību, ka dienestiem pēc iespējas ātrāk izdosies ugunsgrēku nodzēst.

Pēc tam sekos izmeklēšana par ugunsgrēka iemesliem. Patlaban esot pāragri runāt par iespējamiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem.

Savukārt Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova aģentūrai LETA teica, ka sākotnējā informācija neliecina, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana, tomēr ir sākts kriminālprocess, lai noskaidrotu precīzus iemeslus.

Policijas rīcībā ir informācija par vienu negadījumā cietušo.

LETA jau ziņoja, ka Mārupē otrdien aizdegusies "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēka, dzēšanā iesaistīti plaši glābēju spēki, bet iedzīvotāji aicināti sargāties no dūmiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), otrdienas pēcpusdienā pēc plkst.15 VUGD saņēma informāciju, ka Mārupes pagastā ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā glābēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu un tās strauji izplatās, turklāt veidojas spēcīgs sadūmojums.

Dzēšanas darbos iesaistīti plaši VUGD spēki - gandrīz 50 ugunsdzēsēji, deviņas autocisternas, trīs autokāpnes un ķīmijas auto, kā arī starptaustikās lidostas "Rīga" ugunsdzēsēju komanda ar autocisternu un personālu.

Ņemot vērā to, ka izplatās plašs sadūmojums un ražošanas ēkā atrodas dažādas vielas, VUGD aicināja tuvējās apkārtnes iedzīvotājus aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju, lai nerastos kaitējums veselībai.

"Edge Autonomy" (iepriekš "UAV Factory") ražo bezpilota sistēmu tehnoloģijas, kas tiek piegādātas valdības, komerciāliem un akadēmiskiem klientiem gandrīz 70 valstīs. Uzņēmums tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem pasaules līmeņa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju ražotājiem. "Edge Autonomy" droni tiek piegādāti arī Ukrainas armijas vajadzībām.

"Edge Autonomy" 2021.gadā strādāja ar 8,661 miljona eiro apgrozījumu un guva 546 356 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 041 505 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir ASV uzņēmums "Edge Autonomy Holdings, LLC".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu