Sv, 4.06.2023.

Ukrainas glābējiem nosūtīta palīdzība par latviešu saziedotajiem līdzekļiem

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Fonds "Ziedot.lv".
Fonds "Ziedot.lv". Foto: Una Kupruka/LETA

Par Latvijas iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem Ukrainas glābējiem nosūtīti divi gaismas torņi ar ģeneratoru, specializētie darba apavi, prožektori un lukturi, pavēstīja "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Viņa norādīja, ka Krievijas armija turpina agresīvus uzbrukumus Ukrainas cilvēkiem, Ukrainas pilsēta Slovjanska regulāri piedzīvo masveidīgus raķešu triecienus civilās infrastruktūras objektiem.

Visbiežāk apšaudītas tiek daudzstāvu un dzīvojamās mājas. Krievijas armija īpaši nežēlīgi uzbrukumus īsteno nakts stundās, kad Ukrainas cilvēki savos mājokļos guļ, tādā veidā burtiski graujot ukraiņu dzīves.

Atsaucoties uz Latvijas Goda konsula Slovjanskā Oleksandra Pavenko lūguma pēc palīdzības glābējiem, kuri pirmie steidz palīgā triecienos cietušajām ēkām, lai meklētu un izglābtu Ukrainas cilvēkus, tiek organizēta humānās palīdzības krava ar praktisku un reālu palīdzību.

Humānās palīdzības kravā tiek ievietoti Latvijā ražoti, īpaši jaudīgi un specializēti divi gaismas torņi, kas spēj izgaismot plašu teritoriju meklēšanas un glābšanas darbos.

Tāpat glābējiem tiek nosūtīti specializēti darba apavi 77 glābējiem, kas spēj pasargāt kājas no sagrauto ēku armatūras un gruvušiem, bet rokas prožektori un lukturi glābējiem dod iespēju gruvušos atrast un izglābt savus tautiešus.

Kravu papildina vairāki ģeneratori un apgaismes ķermeņi.

Ošāne informēja, ka divi gaismas torņi ir Latvijā ražoti, uzņēmumā Rīgas Dīzelis.

Viens no gaismas stabiem ir aprīkots ar jaudīgu ģeneratoru, kas paredz plašāku pielietojumu dažādos apstākļos.

Kopējā humānās palīdzības kravas vērtība ir 72 000 eiro, kas iegādāta no Latvijas sabiedrības un uzņēmumu ziedojumiem portālā "Ziedot.lv".

Palīdzība Ukrainai ir aktuāla vēl joprojām. Portālā "Ziedot.lv" ir 24 aktuālas labdarības programmas, gan ūdensapgādes atjaunošanas projekts, gan siltu maltīšu iegāde Ukrainas karavīriem, gan dronu iegādes projekts.

"Ziedot.lv" šobrīd saņem lielu pieprasījumu pēc droniem.

Civilie droni tiek izmantoti gan izlūkošanai, gan nelielu sprāgstošu "dāvaniņu" nosūtīšanai ienaidniekam. Viena drona izmaksas, atkarībā no veiktspējas, ir no 800 līdz 5000 eiro.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu