Krievija un Ķīna organizē kopīgas militārās mācībās Klusajā okeānā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Krievijas kuģis "Admiral Makarov".
Krievijas kuģis "Admiral Makarov". Foto: photomatika/Shutterstock

Krievija un Ķīna noorganizējušas kopīgas jūras spēku mācības Klusajā okeānā, izspēlējot glābšanas operācijas un gaisa uzlidojumu atvairīšanu, 18. augustā paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

Krievijas ziņu aģentūras TASS publiskotajā video redzami deviņi lieli kuģi ar apkalpes locekļiem uz klāja. Krievijas Aizsardzības ministrija atklāja, ka kopš mācību sākuma Krievijas un Ķīnas karakuģi pieveikuši vairāk nekā 6400 jūras jūdžu, un pašlaik atrodas Austrumķīnas jūrā.

"Šajā periodā abu valstu jūrnieki veica pretzemūdeņu mācības, atvairīja imitēta ienaidnieka gaisa triecienu, veica glābšanas mācības jūrā un pilnveidoja helikopteru pacelšanās un nolaišanās iemaņas uz karakuģu klājiem," atklāja ministrija.

Ķīnas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis jau pirmdien paziņoja, ka abu valstu karaflotes veic patrulēšanu Klusā okeāna rietumos un ziemeļos. "Šīs darbības nav vērstas pret trešo pusi un nav saistītas ar pašreizējo starptautisko un reģionālo situāciju," piebilda preses pārstāvis.

Ķīnas aizsardzības ministrs ģenerālis Li Šanfu šonedēļ apmeklēja Krieviju, lai piedalītos 11.Maskavas Konferencē par starptautisko drošību, kur viņš aicināja uz ciešāku militāro sadarbību.

Maskava un Pekina pēdējos mēnešos ir pastiprinājušas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, jūlijā veicot kopīgu patrulēšanu gaisā virs Japāņu jūras un Austrumķīnas jūras.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu