Baltijas valstis un Polija aicina Lukašenko režīmu likt "Vagner" kaujiniekiem atstāt Baltkrieviju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Baltijas valstu un Polijas iekšlietu ministri pirmdien sanāksmē Varšavā nolēma aicināt diktatora Aleksandra Lukašenko režīmu likt Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" kaujiniekiem atstāt Baltkrievijas teritoriju.

"Mēs esam aicinājuši Lukašenko režīmu nekavējoties likt grupējuma "Vagner" kaujiniekiem atstāt Baltkrieviju," pēc tikšanās žurnālistiem sacīja Polijas iekšlietu ministrs Mariušs Kamiņskis.

"Tūkstošiem [vagneriešu], no kuriem daži ir noziedznieki, kas atbrīvoti no Krievijas cietumiem apmaiņā pret solījumu karot Ukrainā, ir dziļi demoralizēti un apsūdzēti noziegumos pret cilvēci," teica Kamiņskis.

"Tas ir liels grupējums, kas spējīgs uz visu," viņš piebilda.

Jau ziņots, ka sanāksmē ministri vienojās, ka Latvijas, Lietuvas un Polijas robeža ar Baltkrieviju var tikt slēgta bruņota incidenta vai nelegālo migrantu masveida ielaušanās gadījumā.

Jautājums par robežas slēgšanu ar Baltkrieviju tiek apspriests, jo Baltkrievijā ieradušies vairāki tūkstoši "Vagner" kaujinieku, kā arī Minskas režīms organizē migrantu nelegālu iekļūšanu no Baltkrievijas Latvijā, un Polijā.

Latviju sanāksmē Varšavā pārstāvēja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS).

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu