Merzļikinam 28 atvairīti metieni. "Blue Jackets" piedzīvo zaudējumu NHL spēlē

Papildināts
Papildināts 09:46, 20. janvāris, 2024

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien atvairīja 28 pretinieka metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja zaudējumu savā laukumā.

"Blue Jackets" ar 1:4 (1:0, 0:4, 0:0) zaudēja Ņūdžersijas "Devils" komandai, kura ceturto reizi šosezon vienā periodā guva četrus vārtus.

Merzļikins tika galā ar 28 no 32 pretinieku metieniem, atvairot 87,5% raidījumu. Pretinieku vārtos 29 no 30 metieniem atvairīja Vīteks Vanečeks.

Pols Silindžers piektajā minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā, taču viesi atbildēja ar četriem vārtiem nedaudz vairāk nekā 14 otrā perioda minūšu laikā, 15.reizi sezonā svinot uzvaru pēc nonākšanas zaudētāju lomā. Šajā rādītājā "velni" dala pirmo vietu līgā ar Kolorādo "Avalanche".

Citā spēlē Floridas "Panthers", bez aizsarga Uvja Balinska sastāvā, kurš spēlē "panteru" fārmklubā Amerikas hokeja līgā (AHL) Šarlotas "Checkers", mājās ar 4:6 (0:1, 2:3, 2:2) zaudēja Minesotas "Wild", ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Uzvarētāji piecus vārtus guva vairākumā, taču savainojumu guva vārtsargs Marks Andrē Flerī, kurš pēc 10 no 11 atvairītiem metieniem guva ķermeņa augšdaļas savainojumu un vietu vārtos bija spiests atdot Fīllipam Gustafsonam.

Piecus vārtus mazākumā Floridas klubs ielaida ceturto reizi vēsturē. Vienīgi 12 sekundes pirms mača beigām Raiens Hārtmens ripu tukšos vārtos iemeta vienādos sastāvos.

Savukārt mājinieku rindās astoņu spēļu sērija ar gūtiem vārtiem pārtrūka Semam Reinhārtam, kurš gan līdz deviņām spēlēm pagarināja gūto rezultativitātes punktu sēriju, šajā laikā sakrājot 13 (10+3) punktus.

"Panthers" komandā visu četru vārtu guvumā piedalījās aizsargs Ārons Ekblads (1+3), bet viesiem pa trim rezultativitātes punktiem sakrāja aizsargs Broks Feibers (1+2) un uzbrucējs Kirils Kaprizovs (2+1), vēl četriem hokejistiem sakrājot pa diviem punktiem.

Nākamo spēli Merzļikina pārstāvētā vienība aizvadīs otrdien, kad viesos tiksies ar Edmontonas "Oilers", bet "Panthers" izbraukumā tiksies ar Nešvilas "Predators".

"Panthers" ar 58 punktiem 45 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, bet "Blue Jackets" ar 37 punktiem 45 spēlēs - 15.vietu.