Francijā policija izjauc studentu demonstrāciju pret karu Gazas joslā

LETA
Foto: dalalmawad/X

Francijas policija 25. aprīlī izjaukusi studentu demonstrāciju palestīniešu atbalstam, ceturtdien ziņo amatpersonas.

Policija iejaucās, kad aptuveni 60 studenti trešdienas vakarā sapulcējās uz demonstrāciju Parīzes Politikas zinātnes institūtā ("Sciences Po").

"Pēc pārrunām ar vadību lielākā daļa no viņiem piekrita doties prom," paziņoja universitātes pārstāvji, piebilstot, ka protesta akcija pastiprinājusi spriedzi universitātē.

Taču neliela studentu grupa atteicās doties prom un tika nolemts, ka policija izklīdinās protestētājus, norādīja universitātes pārstāvji. Skola pauda nožēlu, ka mēģinājumi panākt, lai studenti miermīlīgi pamestu telpas, nav vainagojušies panākumiem.

Protestētāji pieprasīja, lai Parīzes Politikas zinātnes institūts "pārtrauc saites ar universitātēm un uzņēmumiem, kas ir līdzvainīgi Gazas genocīdā", un "izbeidz palestīniešus atbalstošu viedokļu apspiešanu universitātes pilsētiņā".

Izraēla sāka karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7.oktobrī teroristi sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot 1200 cilvēku, bet 250 sagrābjot kā ķīlniekus.

Sekojošā kara laikā pēdējo septiņu mēnešu periodā Izraēla Gazas joslā ir nogalinājusi vairāk nekā 34 000 palestīniešus, ziņo vietējā veselības ministrija, kas atsevišķi neuzskaita kaujiniekus un civiliedzīvotājus, bet apgalvo, ka vismaz divas trešdaļas bojāgājušo ir bērni un sievietes.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu