Atkarība. Ko var nodarīt cukura lietošana (47)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: http://www.flickr.com/photos/chrismetcalf/

Cukurs dara resnu - ķermenis nespēj pārstrādāt pārāk daudz cukura, tāpēc tas uzkrājas tauku veidā. Turklāt svara zaudēšanu tas padara vēl grūtāku - ja katru dienu ēdat cukuru, pat vingrošanas zālē pavadītās stundas neliks izzust liekajiem kilogramiem.

Cukurs rada atkarību. Tiklīdz sākat to ēst, ir ļoti grūti apstāties. Tādēļ tik reti var atrast pusizēstu cepumu paciņu. Apturiet šo ciklu, nemaz to nesākot.

Cukurs izsūc no organisma B vitamīnu - jebkurš garīgs, fizisks vai emocionāls stress izvada B vitamīnu no organisma tāpat kā cukurs, un tas rada pārgurumu. Ja stresainu dienu pabeidzat ar cukuru, B vitamīna zudums ir divkāršs.

Ķermeņa tauku sadedzināšana ir atkariga no insulīna līmeņa asinīs. Bet cukurs paaugstina insulīna līmeni, un tas izraisa ātrāku tauku uzkrāšanos. Šis ir patiesais iemesls, kāpēc tik daudziem cilvēkiem rietumu pasaulē ir liekais svars. Cukurs, nevis tauki, dara mūs resnākus. Veselam, slaidam cilvēkam 40% apēstā cukura tiek pārvērsti taukos. Cilvēkam ar lieko svaru - līdz 60% cukura uzreiz pārvēršas taukos un uzkrājas ap gurniem, vēderu un augšstilbiem. Tikai padomājiet par to - 60% no kēksa uzreiz virzās uz jūsu vēderu, gurniem un augšstilbiem, kur tie paliks ļoti ilgu laiku.

Cukurs pazemina enerģijas līmeni - pārstrādāts cukurs strauji palielina cukura līmeni asinīs, sniedzot ātru enerģijas pieplūdumu, kuram drīz seko garš, smags sabrukuma periods, liekot justies nogurušam, izsalkušam un galu galā - resnam.

Cukurs novārdzina orgānus - tas liek iekšējiem orgāniem tikt galā ar ķermeņa ķīmiskā sastāva pārmaiņām, un tas nozīmē, ka nieres un aizkuņģa dziedzeris var nonēsāties vēl ilgi pirms tam, kad tie vairs nebūs vajadzīgi. Palielinās iespēja saslimt ar diabētu.

Pārāk daudz cukura atņem organismam vitamīnus un minerālvielu rezerves, tas var ietekmēt imūnsistēmu. Tādēļ jūs slimojat biežāk un ilgāk.

Ieteikumi!

► Neēdiet pārgatavojušos augļus. Jo gatavāks auglis, jo vairāk cukura tas satur, proti, jo lielā iespēja uzkrāt cukuru tauku veidā. Tāpēc nākamreiz, kad izvēlieties, kuru augli ēst, neizvēlieties mīkstāko, jo tajā ir visvairāk cukura.

► Ēdot ābolu, apēdiet to ar visu mizu, jo tajā atrodas visas šķiedrvielas.

► Jo tumšāks auglis, jo labāk. Tumšiem augļi parasti ir ļoti plāna miza, tādēļ tiem jāražo vairāk antioksidantu, lai sevi pasargātu no saules.

«The White Book»

Komentāri (47)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu