«VEF Rīga» otrā pārliecinošā uzvara pēc kārtas savā laukumā (24)

Eiropas kausa Top16 posma J apakšgrupas ceturtās spēļu kārtas mačā šovakar «VEF Rīga» basketbolisti savā laukumā ar 81:59 pārspēja Čehijas komandu «CEZ Nymburk», kļūstot par apakšgrupas līderiem.

«VEF Rīga» un «CEZ Nymburk» 81:59 (24:18, 44:31, 65:48).
Kavaļausks 17 (8 atl.b.), Roulends 15 (5 atl.b., 4 rez. piesp., 4 kļūdas), Janičenoks 14, Denielss 10, Jahovičs 9, Bertāns 5 (4 pārtv.b., 4 kļūdas), K. Bērziņš 5 (5 atl.b., 4 rez. piesp.), Blaus 2, Žvīgurs 2, Geks 2; Houška 14, Hrubans 11 (5 rez. piesp.), Rančiks 9.

Atšķirībā no abu komandu tikšanās reizes pagājušajā nedēļā šovakar «Vefiņš» maču iesāka veiksmīgi, izvirzoties vadībā ar 9:0, tomēr jau līdz pirmās ceturtdaļas vidum «CEZ Nymburk» spēja panākt neizšķirtu 13:13. Cīņas turpinājumā «VEF Rīga» labi cīnījās pie pretinieku groza, kas ļāva iegūt otro iespēju uzbrukumā, un līdz ceturtdaļas beigām mājiniekiem izdevās iekrāt sešu punktu pārsvaru (24:18). Otrās ceturtdaļas ievadā «VEF Rīga» komandas pārsvars sasniedza jau desmit punktus (30:20), bet lielajā pārtraukumā Latvijas čempionvienība devās ar +13 (44:31).

Trešās ceturtdaļas sākumā mājinieki turpināja spēlēt uz groza apakšu un pārsvars sasniedza jau 19 punktus (52:33), bet pirms pēdējām desmit minūtēm laukuma saimniekiem bija +17 (65:48). Pēdējā ceturtdaļā «VEF Rīga» pārliecinoši nosargāja iegūto pārsvaru un izcīnīja trešo panākumu četrās spēlēs Eiropas kausa Top16 posmā.

Otrā J apakšgrupas ceturtās spēļu kārtas mačā otrdien Spānijas klubu duelī Bilbao «Uxue» viesos ar 61:60 pārspēja «Valencia Basket», vēl vairāk sarežģījot situāciju apakšgrupā.

J apakšgrupas turnīra tabula

1. «VEF Rīga» 3 - 1
  2. Bilbao «Uxue» 2 - 2
  3. «Valencia Basket» 2 - 2
  4. «CEZ Nymburk» 1 - 3

Nākamajā nedēļā Eiropas kausa turnīrā «VEF Rīga» spēle nav paredzēta, bet atlikušos divus mačus Latvijas čempioni aizvadīs 12. un 20. februārī, kad tiksies attiecīgi ar «Valencia Basket» (mājās) un Bilbao «Uxue» (viesos). Eiropas kausa astotdaļfinālā iekļūs apakšgrupas divas spēcīgākās komandas.