Kristovskis par Sudānas ķīlnieku krīzi

FOTO: Scanpix/AP

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) norāda, ka Ārlietu ministrijas uzdevums Sudānas ķīlnieku krīzē bija Latvijas pilsoņus mājās nogādāt sveikus un veselus. Precīzus notikušā apstākļus un medijos izskanējušās versijas ministrs negrasās komentēt.

«Ārlietu ministrijas galvenais uzdevums Sudānas ķīlnieku krīzē bija atgādāt Latvijas pilsoņus Latvijā dzīvus un veselus. Šis uzdevums ir izpildīts. Ārlietu ministrija netiecas pēc slavas un nepieraksta sev nekādus īpašus nopelnus ķīlnieku glābšanā, bet gan pilda savu pienākumu rūpēties par Latvijas valstspiederīgo, kuri atrodās Sudānā, drošību, kā arī par to Latvijas uzņēmumu biznesa interesēm, kuri attīsta savu darbību šajā Āfrikas valstī. Tieši augstākminētie apsvērumi, kā arī tas, ka Sudānas varas iestādes, ANO Pasaules pārtikas programma un Drošības policijas Pretterorisma centrs joprojām veic šī gadījuma izpēti, nosaka to, kādu informāciju Ārlietu ministrija pauž publiski. Vienlaikus vēlos norādīt, ka tā ir ierasta prakse, ka detalizēta informācija par ķīlnieku glābšanu netiek sniegta, lai novērstu tās izmantošanu citos ķīlnieku sagrābšanas gadījumos,» – tā ministrs.

Ārlietu ministrija arī atgādina, ka tiklīdz bija saņemtas ziņas par nolaupītajiem Latvijas pilotiem, speciāli šim gadījumam tika izveidots Krīzes Koordinācijas centrs Ārlietu ministrijas vadībā.