Medmāsu, kas sakropļoja bērnus, atzīst par pieskaitāmu; viņu sauks pie kriminālatbildības

FOTO: Reuters/Scanpix

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde (RRP) šodien lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret 41 gadu veco medicīnas māsu, kura tiek turēta aizdomās par savu bērnu sakropļošanu un nonāvēšanu.

RRP preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka lietas materiāli nodoti prokuratūrai, lūdzot medmāsu saukt pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 3.punkta un KL 174.panta 2.daļas.

Par KL 118.panta 3.punktā paredzētu noziedzīgu nodarījumu - par slepkavību, ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi slepkavību, izņemot slepkavību, kas izdarīta stipra psihiska uzbudinājuma stāvoklī, un slepkavību, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas vai personas aizturēšanas nosacījumus, vainīgā persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Savukārt pēc KL 174.panta 2.daļas - par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to bērnam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs, vainīgā persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Vairākus mēnešus ilgā ekspertīze par sievietes garīgo veselību ir pabeigta. Lai gan policija tās rezultātus neatklāj, aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka sieviete atzīta par pieskaitāmu jeb pietiekami veselu, lai viņa varētu atbildēt par savu rīcību tiesas priekšā, kad lieta līdz tai nonāks.

Aizdomās turētā sieviete kopš pagājušā gada novembra beigām atrodas apcietinājumā.

Kā ziņots, pērn novembra beigās policija aizturēja un tiesa apcietināja kādu 1971.gadā dzimušu medicīnas māsu no Siguldas novada, kura tiek turēta aizdomās par to, ka viņa ilgstoši un apzināti radījusi mehāniskus acs bojājumus savai patlaban 12 gadus vecajai meitai, kamēr bērns gulējis miega zāļu iespaidā. Pēc sešu gadu ilgas meitenītes redzes problēmu pētīšanas mediķiem radušās aizdomas, ka viņai nav iedzimta patoloģija, bet acs tiek bojāta, mehāniski iejaucoties no ārpuses.

Tagad policijas izmeklētāji pārbauda, vai sieviete nav veikusi līdzīgas manipulācijas arī ar diviem citiem saviem bērniem, kuri 1997. un 2008.gadā miruši. Pavisam viņa dzemdējusi četrus bērnus, no kuriem viens jau piedzimis nedzīvs, tāpēc šo gadījumu policija neizmeklē.

Aizdomās turētā sieviete, būdama medicīnas māsa, daudzu gadu garumā aprūpējusi bērnus vairākās Latvijas slimnīcās, taču ārstniecības iestādēs nekas aizdomīgs neesot konstatēts. Arī medmāsas profesionālajā darbībā nav fiksēti nekādi pārkāpumi.

Uz augšu