Saeima konceptuāli atbalsta rajona tiesu apvienošanu (10)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā «Par tiesu varu», kas paredz noteikt rajona (pilsētu) tiesu reorganizācijas kārtību, portālam «Apollo» pavēstīja Saeimas Preses dienests.

Likumu plānots papildināt ar regulējumu, kas paredz kārtību, kādā rajona (pilsētas) tiesu var pievienot citai rajona (pilsētas) tiesai, nosaka reorganizējamās tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka pilnvaru izbeigšanās kārtību, kā arī kārtību, kādā notiek lietu pārdale un tiesnešu pārcelšana tiesu reorganizācijas kārtībā.

«Viena no pirmajām reorganizācijām saistībā ar šiem grozījumi varētu notikt Jūrmalas pilsētas tiesā, jo iespējams, ka tuvākajā laikā amata pienākumus pildīs tikai divi tiesneši, no kuriem viens ir tiesas priekšsēdētājs. Tādējādi tiesā nav iespējams nodrošināt lietu izskatīšanas nepārtrauktību un lietu sadales nejaušību, kā arī nodrošināt lietu izskatīšanu saprātīgos termiņos,» pauž par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Rosinātās izmaiņas likumā paredz, ka rajona (pilsētas) tiesas varēs apvienot, ja tam būs piekritusi Tieslietu padome. Tāpat paredzēts, ka Tieslietu padomei pēc tieslietu ministra priekšlikuma būs jāapstiprina tiesas reorganizācijas plāns, tajā pamatojot izmaiņu nepieciešamību, norādot tiesu priekšsēdētāja pienākumus un veicamo pasākumu kārtību.

Ņemot vērā, ka tiesu darbības teritorijas varēs pārskatīt attiecīgā tiesu apgabala ietvaros, tiesnešu pārcelšanai darbā citā tā paša apgabala rajona (pilsētas) tiesā nebūs nepieciešama tiesneša piekrišana.

Apvienojot tiesu darbības teritorijas un veidojot tiesas, kurās būtu lielāks tiesnešu skaits, tiktu risinātas tiesu darba problēmas - nevienmērīga tiesu noslodze un atšķirīgs tiesvedības laiks, tostarp gari lietu izskatīšanas termiņi, kā arī grūtības nodrošināt vienlaikus tiesnešu specializācijas un nejaušības principa ievērošanu lietu sadalē, norāda likumprojekta autori Tieslietu ministrijā.

Komentāri (10)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu