Latvijas sieviešu basketbola izlase pirms došanās uz PK izcīņu pārbaudes spēlē uzņems Grieķiju

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, gatavojoties septembrī gaidāmajai Pasaules kausa izcīņai, pārbaudes turnīrā "Elektrum" Olimpiskajā sporta centrā cīnās ar Ukrainas izlasi.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas dāmu basketbola izlase šodien, aizvadot pēdējo pārbaudes spēli savās mājās pirms došanās uz Pasaules kausa izcīņu, uzņem Grieķijas izlasi.

Spēle "Elektrum" Olimpiskajā centrā sāksies plkst.18.30 un tiešraidē to translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Abas komandas savā starpā tikās jau piektdien, aizvadot treniņspēli, kurā ar 84:50 uzvarēja Mārtiņa Zībarta trenētās Latvijas basketbolistes.

Latvijas un Grieķijas dāmu izlases savā starpā spēlējušas 15 reizes, latvietēm uzvarot deviņus mačus. Iepriekšējā tikšanās bija 2015.gada maijā, kad Latvija viesos pārbaudes spēlē piekāpās ar rezultātu 65:78.

Grieķijas izlasei Rīga noteikti palikusi atmiņā ar 2009.gada Eiropas čempionātu, kurā grieķietes cīņā par piekto vietu pārspēja Itāliju un pirmo reizi kvalificējās Pasaules kausam. Toreiz grieķietes uzvaru atzīmēja ar sirtaki deju uz "Arēna Rīga" laukuma. Tikmēr šī gada izlases sastāvā ir arī pieredzējusī Evantija Malci, kura 2009.gadā Latvijā notikušajās meistarsacīkstēs tika atzīta par Eiropas čempionāta vērtīgāko spēlētāju.

Savukārt divas dienas pirms Pasaules kausa izcīņas turnīra Tenerifē, kas sāksies 22.septembrī, Latvijas komanda tiksies ar FIBA Amerikas zonas čempioni Kanādas izlasi.

Latvijas izlase pagājušajā nedēļā pārbaudes turnīrā Parīzē ar 64:74 zaudēja Francijai un ar 70:77 piekāpās Austrālijai, kura ir vairāku olimpisko spēļu un Pasaules kausa izcīņu medaļniece.

Savukārt vēl pirms nedēļas Latvijas basketbolistes Valensijā citā pārbaudes turnīrā ar rezultātu 66:82 arī piekāpās Francijai un ar 53:61 atzina Beļģijas pārākumu.

Vēl augusta vidū pārbaudes turnīrā Rīgā latvietes ar 67:62 uzvarēja Zviedrijas izlasi, ar 66:71 zaudēja Krievijai un ar 80:59 sagrāva Ukrainu. Savukārt jūnijā, aizvadot tradicionālo rozā lentītes spēli, ar rezultātu 96:46 tika sagrauta Somijas valstsvienība.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

Pasaules kausa izcīņā no 22. līdz 30.septembrim notiks Kanāriju salās, Spānijā. Tajā piedalīsies planētas 16 spēcīgākās izlases, kas būs sadalītas četrās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes Pasaules kausa izcīņai:

Elīna Dikeulaka (bez kluba), Ieva Pulvere, Baiba Eglīte, Kate Krēsliņa, Gunta Baško, Dita Rozenberga, Aija Brumermane, Kristīne Vītola (visas - "TTT Rīga"), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte, NCAA), Paula Strautmane (Kvinnipakas Universitāte, NCAA), Aija Putniņa (Salamankas "Perfumerias Avenida", Spānija), Anete Šteinberga (Venēcijas "Umana Reyer", Itālija), Zenta Meļņika (San Martino di Lupari "Lupe Basket", Itālija).

Uz augšu