Noskaidrota viena Solsberi uzbrukumā apsūdzētā Krievijas pilsoņa patiesā identitāte

FOTO: PA Wire/PA Images/Scanpix

Starptautiskā pētnieciskās žurnālistikas projekta "Bellingcat" un Krievijas tīmekļa izdevuma "The Insider" izmeklēšanā noskaidrots, ka Krievijas pilsonis, kas britu varasiestādēm ir pazīstams ar Ruslana Boširova vārdu un kuru Lielbritānija apsūdz martā Solsberi notikušajā uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu "Novičok", patiesībā ir Krievijas militārā izlūkdienesta GRU pulkvedis Anatolijs Čepiga.

Ruslans Boširovs ir Čepigas pseidonīms, norāda ārvalstu mediji.

Šim cilvēkam, kurš tiek turēts aizdomās par martā Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, piešķirts Krievijas varoņa goda nosaukums.

Viņš esot dienējis īpašo uzdevumu formējumu 14.brigādē Habarovskā, viņam bijusi svarīga loma otrajā Čečenijas karā, 2014.gada beigās viņš manīts netālu no Krievijas-Ukrainas robežas.

Izmeklēšanas materiālos teikts, ka pseidonīms "Ruslans Boširovs" parādījies 2010.gadā. Tad GRU pulkvedis saņēmis pasi ar šādu vārdu un pārcēlies uz Maskavu.

Anatolija Čepigas vārds un viņam piešķirtais apbalvojums minēti Tālo Austrumu Karaspēka komandsastāva augstākās mācību iestādes tīmekļa vietnē.

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".

Lielbritānija šomēnes izdeva Krievijas pilsoņu Aleksandra Petrova un Ruslana Boširova Eiropas aresta orderus, pastāvot aizdomām, ka viņi Solsberi mēģinājuši nogalināt Skripaļus ar "Novičok".

Britu likumsargi uzskata, ka ar Petrova un Boširova vārdiem zināmie Krievijas pilsoņi ir Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģenti.

Varbūtība, ka Petrovs un Boširovs nav Solsbri uzbrukumā vainoto Krievijas pilsoņu īstie vārdi, pieļauta jau iepriekš.

Uz augšu