Ašeradens: Jaunās partijas vēl nav izsmēlušas iespējas vadīt valdību

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Jaunās partijas vēl nav izsmēlušas iespējas vadīt topošo valdību, uzskata "Jaunās Vienotības" politiķis Arvils Ašeradens (JV).

Politiķis aģentūrai LETA sacīja, ka ir ļoti būtiski izveidot stabilu un ilgtspējīgu valdību. Ašeradens piebilda, ka būtiska nozīme būs arī potenciālā premjera personībai, lai partijas spētu vienoties par valdību.

Ašeradens uzsvēra, ka "Jaunā Vienotība" ir atvērta sarunām par valdības veidošanu, tomēr pati tās neiniciēs.

1

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien pēc konsultācijām ar Saeimā pārstāvētajām partijām vēl nenominēja premjera amata kandidātu un deva partijām laiku līdz 26. novembrim, lai vienotos par iespējamo nākamo koalīciju.

Vējonis atzina, ka tikšanās laikā 13. Saeimā ievēlēto partiju pārstāvji viņu informēja, ka pagaidām nevienam no līdz šim izvirzītajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem nav izteikta vairākuma atbalsta parlamentā.

Valsts augstākā amatpersona norādīja, ka konsultācijas tiks turpinātas jaunnedēļ, 26. novembrī. Vējonis no politiķiem sagaida aktīvu rīcību, izvirzot priekšlikumus iespējamajam Ministru prezidenta amata kandidātam, kam būtu atbalsts parlamentā. Vējonis pauda, ka pašlaik nepieciešams izveidot ilgstoši darboties spējīgu valdību.