Ar iedzīvotāju palīdzību policija Bolderājā aiztur trīs narkodīlerus
Foto

FOTO: Valsts policija/Facebook

Valsts policijā (VP) ar sūdzībām par narkotiku tirdzniecību un regulāru narkotiku reibumā esošu personu klātbūtni vairākās vietās Rīgā, Bolderājā, bija vērsušies vietējie iedzīvotāji; VP likumsargi, kas specializējas ar narkotiskām vielām saistītu nodarījumu novēršanā un apkarošanā, uzsāka izmeklēšanu - vēsta Valsts policija.

Otrdien, 27. novembrī, aizdomās par narkotiku realizēšanu policisti aizturēja 1969. gadā dzimuši vīrieti. Viņš tika aizturēts, kad Bolderājā pārdeva piecus gramus heroīna.

Narkotikas tika atsavinātas un persona nogādāta VP. Pārmeklējot viņa mantas un uzturēšanās vietu, vairāk narkotiku netika konstatēts, taču izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka viņš jau agrāk tirgojis heroīnu, turklāt darījis to ļoti piesardzīgi, lai netiktu notverts.

Aizdomās turētais parasti saviem klientiem pārdevis tādu daudzumu narkotiku, kas bijis pietiekams ne vien pašam pircējam, bet vēl tālākai realizācijai.

Turpinot pasākumus narkotiku aprites apkarošanā Bolderājā, Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi vakar, 28. novembrī, ieradās kādā daudzdzīvokļu namā. Iedzīvotāji bija ziņojuši, ka tur tiek tirgotas narkotikas un kāpņu telpā bieži sastopami apreibinājušies klienti.

Aizdomās par narkotiku tirdzniecību policisti aizturēja 1989. gadā dzimušu vīrieti – nama iedzīvotāju. Tāpat tika aizturēts viņa 1987. gadā dzimušais kaimiņš, kurš līdzdarbojies noziegumu izdarīšanā.

Pārmeklējot abas personas un veicot kratīšanas viņu dzīvesvietās, kopumā tika atsavināti 11 grami heroīna, kā arī trīs mobilie telefoni un nauda, kas, visticamāk, iegūta no narkotiku tirdzniecības.

Pašreizējā informācija liecina, ka abiem vīriešiem bijušas sadalītas lomas noziegumu īstenošanā. Proti, viens no viņiem bijis atbildīgs par narkotiku uzglabāšanu, savukārt otrs tās tirgojis.

Jāpiemin, ka visi aizturētie jau iepriekš sodīti par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, kā arī par zādzībām.

Saistībā ar 27. novembrī atklāto noziegumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt saistībā otru gadījumu sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanu un glabāšanu realizācijas nolūkā. Taču izmeklēšanas gaitā šis process, iespējams, tiks pārkvalificēts pēc bargāka panta.

VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņoja par narkotisko vielu tirdzniecību Bolderājā un sniedza atbalstu policijai šo noziegumu atklāšanā.

VP aicina arī citus ziņot par narkotisko un psihotropo vielu un nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vielām, vēršoties tuvākajā VP iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat narkotisko un psihotropo vielu un nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietas iespējams ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

Šobrīd visi trīs aizturētie atrodas izolatorā, un drīzumā tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šīm personām.

Policija turpina minēto noziegumu izmeklēšanu un cenšas noskaidrot arī citas personas, kas iesaistītas šajā narkotiku aprites ķēdē.

Uz augšu